Michał Przysiężny awansował do ATP Challenger w Budapeszcie

0
1369

Trzy wygrane w eliminacjach dały Michałowi Przysiężnemu awans do głównej drabinki turnieju ATP Challenger w Budapeszcie. Urodzony w Głogowie tenisista ostatni z trzech meczów wygrał w poniedziałek, kiedy pokonał włoskiego rywala, Andreę Arnaboldiego (6:2, 6:4). W I rundzie turnieju polski zawodnik zagra w środę, a jego przeciwnikiem będzie Mirza Basić (Bośnia i Hercegowina).

Eliminacje na kortach twardych w Budapeszcie Michał Przysiężny rozpoczął od spotkania z Nino Serdarusiciem. 32-letni tenisista z Głogowa nie dał większych szans chorwackiemu przeciwnikowi i po godzinie i dwunastu minutach rywalizacji wygrał 6:3, 6:2. Udział w finale eliminacji do głównego turnieju w stolicy Węgier głogowianin zapewnił sobie pokonując Liama Broady’ego. Przysiężny pokonał Brytyjczyka 6:1, 7:6(7), dzięki czemu mógł przygotowywać się do meczu z rozstawionym z numerem pierwszym Andreą Arnaboldim.

Polsko-włoski pojedynek rozegrano w poniedziałek. Dla Przysiężnego było to trzecie spotkanie z tym zawodnikiem. Dwa wcześniejsze na swoją korzyść rozstrzygał Arnaboldi. W 2010 roku w Monzie głogowianin skreczował przy stanie 2:6, 0:1. W poprzednim sezonie natomiast Włoch zwyciężył 7:5, 2:6, 3:6 w I rundzie challengera w Andrii.

We wczorajszym meczu Michał Przysiężny zrehabilitował się za wcześniejsze niepowodzenia i w dobrym stylu wywalczył awans do głównej drabinki turnieju. Cały pojedynek trwał 77 minut i zakończył się po myśli urodzonego w Głogowie tenisisty, który już jutro zagra w I rundzie imprezy. Tam jego rywalem będzie Bośniak, Mirza Basić. Za awans do głównej drabinki WHB Hungarian Open popularny „Ołówek” otrzymał trzy punkty do rankingu ATP.

W najnowszym notowaniu Przysiężny sklasyfikowany jest na 407. lokacie z dorobkiem 105 punktów. Biorąc pod uwagę tylko biało-czerwonych, jest to czwarty wynik.