Metraco Zagłębie Lubin przegrywa w Gdyni

0
1258

W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin przegrały na wyjeździe z Vistalem Gdynia 25:26 (11:14). Po dziewięciu spotkaniach lubinianki zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli, tracąc trzy punkty do liderującego MKS Selgros Lublin.

Mecz lepiej rozpoczęły gdynianki. Po dziesięciu minutach gry tablica wskazywała wynik 6:3 dla Vistalu, jednak podopieczne Bożeny Karkut szybko odrabiały straty i po chwili przegrywały już tylko jednym trafieniem. Kolejne fragmenty upłynęły pod znakiem lepszej gry gospodyń, które znów odskoczyły Miedziowym na kilka bramek. Lubinianki chciały odrobić straty jeszcze przed przerwą i dwie minuty przed końcem doprowadziły do remisu (11:11). Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do szczypiornistek Vistalu Gdynia, które w dwie minuty rzuciły trzy bramki i wygrały 14:11. Jakby tego było mało, parkiet musiała opuścić Joanna Obrusiewicz, której odnowił się uraz.

Podobnie jak końcówka pierwszej połowy, do gospodyń należały też pierwsze minuty po zmianie stron. Vistal Gdynia doskonale wszedł w drugą połowę i dość szybko odskoczył Metraco Zagłębiu Lubin na sześć bramek (20:14). Podopieczne Bożeny Karkut, mimo wielu problemów, kolejny raz zdołały się podnieść i ruszyły do odrabiania strat. Duża w tym zasługa bramkarki Moniki Wąż oraz Żany Marić, która w całym meczu rzuciła jedenaście bramek.

Taki przebieg spotkania zwiastował emocjonującą końcówkę. Lubinianki doprowadziły do remisu 24:P244, ale wtedy zaatakowały gdynianki, które znów odskoczyły na dwa trafienia. Miedziowe nadal liczyły na korzystny rezultat. Kto wie, jak zakończyłoby się to spotkanie, gdyby celnie rzuciła Agnieszka Jochymek. Jej rzut ze skrzydła trafił tylko w słupek. Zawodniczki Bożeny Karkut do końca walczyły o remis, ale ostatecznie konfrontacja zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem Vistalu Gdynia.

Kolejny mecz szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin rozegrają 14 listopada. We własnej hali zmierzą się one z MKS Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Po rozegraniu dziewięciu kolejek, podopieczne Bożeny Karkut zajmują czwarte miejsce w ligowej stawce. Liderem, z trzypunktową przewagą, jest MKS Selgros Lublin. Najbliższy rywal lubinianek zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Stawkę zamyka KPR Jelenia Góra.

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin 26:25 (14:11)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Kobylińska 9, Janiszewska 6, Tasić 4, Kulwińska 3, Kozłowska 2, Zych 2, Gutkowska, Stanulewicz, Dorsz, Galińska.

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Marić 11, Załęczna 4, Premović 2, Jochymek 2, Milojević 2.