Legniczanie z medalami MP w taekwon-do i K-1

0
1234

Udane występy mają za sobą legniccy zawodnicy taekwon-do oraz kickbokserzy. Reprezentanci Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli pięć medali podczas rozegranych w Białej Podlaskiej Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, natomiast TKKF Olimp Legnica sięgnął po dwa krążki Mistrzostw Polski K-1 we Wrocławiu.

Dwa medale w Białej Podlaskiej wywalczył Maciej Żuk. Legniczanin sięgnął po złoto w układach formalnych oraz srebro w walkach do 70 kilogramów. Reprezentant Legnickiego Klubu Taekwon-do na początku finałowej walki doznał kontuzji żebra, co ułatwiło zadanie jego rywalowi. Ostatecznie zwycięzcą został Kamil Dobrowolski z WSKT Wrocław. W szpitalu okazało się, że Żuk ma pęknięte żebro. Warto dodać, że sędziowie chcieli zdyskwalifikować Dobrowolskiego za nieregulaminowe uderzenie. Reprezentant LKT sprawił jednak, że do tego nie doszło i wynik sportowej rywalizacji nie uległ zmianie.

Brązowy medal w walkach do 70 kilogramów wywalczył Rafał Harasimowicz. Dla zawodnika legnickiego klubu był to pierwszy krążek od pięciu lat, czyli momentu przejścia do kategorii seniorów. Na trzecim stopniu podium stanęły także Magdalena Kisiel oraz Kamila Kolanowska. Pierwsza osiągnęła sukces w walkach do 56 kilogramów, natomiast druga w kategorii wagowej powyżej 75 kilogramów. Łącznie w imprezie wystartowało 154 zawodników z 36 klubów, którzy kwalifikację do mistrzostw uzyskali w dwóch ogólnopolskich turniejach.

Złoty krążek wywalczony przez Macieja Żuka był czterdziestym tytułem mistrza Polski w historii Legnickiego Klubu Taekwon-do. Od 2000 roku legniczanie sięgnęli łącznie po 128 krążków MP seniorów, z czego autorem aż szesnastu jest wspomniany Żuk. Dla legniczan start w Bielsku Białej był ostatnim przed wakacyjną przerwą. Sezon reprezentanci LKT zakończyli z dorobkiem 112 punktów w ramach ministerialnego systemu sportu młodzieżowego.

Dwa medale wywalczyli także kickbokserzy klubu TKKF Olimp Legnica podczas Mistrzostw Polski K-1, które odbyły się we Wrocławiu. Mistrzem Polski w kategorii juniorów młodszych został Wojciech Wójcik (do 60 kg). Legniczanin w drodze po złoto wygrał jedną walkę, pokonując Tomasza Lasotę z Piotrkowa Trybunalskiego.

Brązowy krążek przywiozła do domu Izabela Dziopa. Reprezentantka TKKF Olimp Legnica nie wygrała ani jednej walki, ale mimo to stanęła na najniższym stopniu podium. W walce o finał legniczanka musiała uznać wyższość Róży Gumiennej z Punchera Wrocław. W wielu kategoriach wagowych startowało zaledwie kilku zawodników, stąd też Dziopa – mimo, że bez zwycięstwa – zakończyła mistrzostwa z medalową zdobyczą.