Legniccy biegacze startowali w PKO Poznań Maraton

0
2658

W ostatnią niedzielę (11 października) w Poznaniu odbyła się 16. edycja PKO Poznań Maraton. W biegu wystartowało łącznie ponad 8 tysięcy osób, a 6242 zawodników zostało sklasyfikowanych. W gronie tym znalazła się również spora grupa legnickich biegaczy. Najlepiej z nich zaprezentował się Grzegorz Karankiewicz, który przekroczył metę z czasem 3:14:04. Wynik ten zapewnił mu 410. miejsce w imprezie.

Najlepszy w stolicy Wielkopolski okazał się Emil Dobrowolski, reprezentant LŁKS Prefbet Śniadowo. Ukończył on zawody z wynikiem 2:13:50, co zapewniło mu miejsce na najwyższym stopniu podium. Tuż za jego plecami uplasował się Robert Langat z rezultatem 2:15:36, a podium zamknął Bogdan Semenowycz z Finisz-Kalisz. Jego czas końcowy wyniósł 2:17:18.

Najlepiej z grona legniczan zaprezentował się Grzegorz Karankiewicz (Łączka Team Legnica), któremu pokonanie całej trasy zajęło 3:14:04. Drugi z legnickiej grupy był Krzysztof Lewandowski, reprezentujący KMP Legnica. Jego czas to 3:15:04. Pozostali legniccy biegacze zostali sklasyfikowani w drugim tysiącu. Ewa Paduch z KB Lew Legnica była 1160., Marcin Nowakowski (Feniks Legnica) 1485., Przemysław Dudziak 1616., a Barbara Przepiórka (Feniks Legnica) 1946.

Na dalszych miejscach sklasyfikowano kolejnych zawodników z Legnicy. 2423. miejsce zajął Dariusz Bala z Zawiszy Legnica, 2658. Paweł Świerbutowicz (Łączka Team Legnica), 2756. Ryszard Kawałko (Zbyt Wolny Ryś), a 2983. Monika Bortkiewicz z NGB Korona Legnica. Dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Artur Randla. W poznańskim maratonie startowali ponadto Wadim Sielutin, Grzegorz Bujak, Krzysztof Kazakiewicz, Mirosław Jakubowski oraz Maciej Stec.

Warto również wspomnieć, że w imprezie brały także udział kobiety. Najszybsza okazała się Kenijka Irene Chepkirui Makori, która w klasyfikacji końcowej zajęła 14. miejsce. Drugą lokatę wśród pań zajęła Białorusinka Volha Krautsova, a trzecia była Angelika Mach.