Mateusz Grabis najlepszym młodzieżowcem CYKLO Gdynia 2015

0
1285

Kolarz TC Chrobrego Saroni Głogów, Mateusz Grabis wygrał klasyfikację młodzieżowców w wyścigu CYKLO Gdynia 2015. Zawodnik głogowskiej grupy zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji OPEN, jednak nie miał sobie równych w gronie orlików oraz juniorów.

Wyścig CYKLO Gdynia 2015 odbył się w niedzielę 6 września. Zwycięzcą całej imprezy został Łukasz Owsian z CCC Sprandi Polkowice II, który dojechał do mety w czasie 3:57:21. Drugie miejsce zajął Błażej Janiaczyk z Kolls BDC Team, a trzeci był Paweł Bernas z ActiveJet Team. Najwyżej z grona kolarzy TC Chrobrego Saroni Głogów sklasyfikowany został Mateusz Grabis, który przekroczył linię mety z wynikiem 4:01:28. Był to dziewiąty czas w kategorii OPEN, ale dał naszemu kolarzowi zwycięstwo w gronie młodzieżowców. Głogowski orlik wyprzedził juniora Bartłomieja Matysiaka z CCC Sprandi Polkowice (11 w kategorii OPEN) oraz Tobiasza Pawlaka z Domin Sport (12 w kategorii OPEN).

W wyścigu wystartowali też inni zawodnicy reprezentujący TC Chrobrego Saroni Głogów. Na 28. miejscu sklasyfikowany został Aleksander Leduchowski (4:02:12), 35. był Patryk Szymański (4:02:21), 44. Piotr Jaromin (4:07:43), a 48. Jakub Najs (4:17:45). Wyścigu nie ukończył natomiast Marcin Bijak.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 165 kilometrów.

6. Krzysztof Krzywy (Nexus Team) – 4:01:27
7. Tomas Vaitkus (TOP Team Ultrabike) – 4:01:28 (Litwa)

48. Jakub Najs (TC Chrobry Saroni Głogów) – 4:17:45
DNF Marcin Bijak (TC Chrobry Saroni Głogów)

Pod koniec sierpnia kolarze TC Chrobrego Saroni Głogów rywalizowali w wyścigu Tour de Rybnik. Rywalizacja toczyła się w 11 szybkich rundach po mieście. Najlepiej z grona głogowskich zawodników wypadł Mateusz Grabis, który zajął 13. miejsce. Tuż za nim przyjechali Piotr Jaromin i Jakub Najs, 20. lokatę zajął Patryk Szymański, 28. Marcin Bijak, a 54. Michał Kasperek. Wygrał Josef Cerny z CCC Sprandi Polkowice.