Legnica: Poznaliśmy szkolnych mistrzów w siatkówce i koszykówce

0
1275

Zakończyły się trzy turnieje dla legnickich uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do walki o zwycięstwo w zawodach stanęli młodzi siatkarze oraz koszykarze. Najlepsze z drużyn awansowały do turniejów podstrefy legnickiej, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu.

W hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego odbył się turniej piłki siatkowej chłopców. Zawody rozegrano w ramach licealiady. W finale zmagań zwyciężyła reprezentacja V Liceum Ogólnokształcącego, która pokonała Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych 2:1. Trzecie miejsce na podium przypadło II Liceum Ogólnokształcącemu, a tuż za jego plecami było I LO. Łącznie w turnieju wystąpiło dwanaście szkół. Zwycięzcy z V Liceum Ogólnokształcącego będą gospodarzem rozgrywek podstrefy legnickiej. Te zaplanowano na 30 listopada. Początek o godz. 10:00.

6. Zespół Szkół Budowlanych
Miejsca 7-12. – Zespół Szkół Ekonomicznych, Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących,  VI Liceum Ogólnokształcące, VII Liceum Ogólnokształcące.

W Zespole Szkół Integracyjnych rywalizowano natomiast w ramach gimnazjady w koszykówce dziewcząt. Pierwsze miejsce w zmaganiach wywalczyła reprezentacja Gimnazjum nr 2, która pokonała Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum Społeczne TWP. Miejsce tuż za podium wywalczyli uczniowie „jedynki”, dalej było Gimnazjum nr 5, a stawkę zamknęło Gimnazjum nr 4.

Wygrana zapewniła koszykarkom z Gimnazjum nr 2 udział w turnieju finałowym, który odbędzie się 244 listopada w Chojnowie. W ten sam dzień odbędzie się finał rywalizacji chłopców. Początkowo miał on zostać rozegrany 20 listopada. Miejscem zmagań będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Radosnej.

1. Gimnazjum Nr 2
2. Gimnazjum Nr 9
3. Gimnazjum Społeczne TWP
4. Gimnazjum Nr 1
5. Gimnazjum Nr 5
6. Gimnazjum Nr 4

W hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego rozegrano zaś mecze w ramach licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Pierwsze miejsce w zawodach wywalczył Zespół Szkół Ekonomicznych, który wyprzedził II Liceum Ogólnokształcące oraz V Liceum Ogólnokształcące. Zwycięska drużyna awansowała do rozgrywek podstrefy legnickiej, który odbędzie się 23 listopada w Jaworze.

1. Zespół Szkół Ekonomicznych
2. II Liceum Ogólnokształcące
3. V Liceum Ogólnokształcące
6. VII Liceum Ogólnokształcące
7-10. Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, VII Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Budowlanych.