KS KGHM ZANAM Polkowice remisuje z rezerwami Miedzi. Kolejna bramka Bednarskiego

0
1365

Podziałem punktów zakończyła się ligowa potyczka pomiędzy KS KGHM ZANAM Polkowice a rezerwami Miedzi Legnica. Polkowiczanie wyszli na prowadzenie po bramce Michała Bednarskiego i do przerwy prowadzili 1:0. Kwadrans po wznowieniu goście wyrównali i takim rezultatem zakończyły się polkowicko-legnickie derby.

KS KGHM ZANAM Polkowice dobrze wszedł w to spotkanie i już w 12. minucie mógł świętować zdobycie pierwszego gola. Rzutu karnego na bramkę nie zdołał jednak zamienić Dawid Wacławczyk, którego strzał zatrzymał bramkarz legniczan. Podopieczni trenera Enkeleida Dobiego nie zamierzali jednak zwalniać i w 31. minucie było 1:0. Na listę strzelców wpisał się wypożyczony z głogowskiego pierwszoligowca Michał Bednarski, który przed tygodniem zdobył dwa gole w meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie. Do przerwy polkowiczanie prowadzili w derbach z Miedzią II Legnica.

W drugiej odsłonie gospodarze starali się utrzymywać przy piłce i kontrolować przebieg meczu. Legniczanie wykorzystali jednak okazję z 60. minuty i piłkę do siatki wpakował Słowak Jakub Vojtus. Jak się okazało, była to ostatnia bramka w sobotnim meczu. Podopieczni trenera Dobiego zremisowali przed własną publicznością z drugim zespołem Miedzi 1:1.

„Uważam że remis jest sprawiedliwy. Obie drużyny walczyły z poświęceniem. Było dużo walki. Staraliśmy się grać mało ryzykownie. Szkoda tego karnego – nie wiadomo jak by się ten mecz potoczył. Dzisiaj nasza dyspozycja pozwoliła na remis. Chcieliśmy wygrać, chcieliśmy utrzymać te 1:0, myśleliśmy, że jest już po meczu i zgubiliśmy koncentrację co dało bramkę dla Miedzi. Duży szacunek mam dla Miedzi – widać było dzisiaj, że jest to drużyna, która chce grać. Z naszej strony było za mało gry kombinacyjnej i brakło kropki nad i, zwłaszcza w pierwszej połowie. No ale taka jest piłka, wyciągamy wnioski i idziemy dalej” – powiedział opiekun polkowickiej drużyny.

1 kwietnia KS KGHM ZANAM Polkowice zagra na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała, natomiast legniczanie zmierzą się u siebie z Unią Turza Śląska.

KGHM ZANAM Polkowice – Miedź II Legnica 1:1 (1:0)
Bramki: 31 Michał Bednarski – 60 Jakub Vojtus

KGHM ZANAM Polkowice: Damian Primel – Krzysztof Ziemniak, Dawid Wacławczyk, Szymon Szymik, Karol Fryzowicz, Adrian Nowacki (77. Kamil Zawadzki), Wojciech Konefał, Wojciech Galas (74. Rafał Karmelita), Maciej Bancewicz, Michał Bednarski (66. Tomasz Wojciechowski), Mariusz Szuszkiewicz ( 87. Wiktor Kobiela)

Miedź II Legnica: Piotr Smołuch – Ireneusz Brożyna, Jakub Księżniakiewicz, Adrian Woźniczka, Adrian Wójcik, Kacper Stachowski (75. Łukasz Chodyga), Filip Karbowy (86. Kacper Matwiejko), Mateusz Zatwarnicki, Karol Gardzielewicz (61. Tomasz Żyliński), Jakub Vojtus, Kamil Zieliński.