SPS Chrobry Głogów wygrał w Poznaniu i jest bliski gry w półfinałowym turnieju!

0
2178

Bardzo dobre spotkanie rozegrali w miniony weekend siatkarze SPS Chrobrego Głogów, którzy rywalizują w fazie play-off. Zawodnicy prowadzeni przez Dominika Walencieja w świetnym stylu pokonali na wyjeździe AZS UAM Poznań (3:0), dzięki czemu zrobili kolejny krok w drodze do pierwszej ligi. Pomarańczowo-czarni rewanżowe spotkanie z akademikami rozegrają 1 kwietnia na własnym parkiecie.

Najbardziej wyrównany w pojedynku AZS UAM Poznań – SPS Chrobry Głogów był premierowy set. Wielkopolski zespół wysoko zawiesił poprzeczkę i chciał pomieszać plany faworyzowanych pomarańczowo-czarnych. Głogowianie zrealizowali jednak swój plan, a wygrywając 25:22 wyszli na prowadzenie w całym meczu.

W drugiej partii zawodnicy Dominika Walencieja w dalszym ciągu robili swoje. W drugim secie głogowski zespół wygrał 25:20, robiąc kolejny krok w kierunku niezwykle ważnego zwycięstwa. Kolejna odsłona była już tylko formalnością. Podłamani akademicy nie zagrozili pomarańczowo-czarnym, którzy zdecydowanie zdominowali wydarzenia na parkiecie. Set numer trzy zakończył się wygraną gości 25:15, a cały mecz pewnym 3:0.

Dla głogowian było to cenne zwycięstwo w kontekście rewanżu przed własną publicznością. Obie drużyny zagrają na parkiecie SP12 w sobotę 1 kwietnia. Pomarańczowo-czarni są już o krok od znalezienia się w najlepszej dwójce drugoligowej grupy IV, a co za tym idzie, uzyskania przepustki do dalszej walki o upragnioną pierwszą ligę. Najlepsze drużyny z poszczególnych grup zagrają bowiem w turniejach półfinałowych, które będą kolejnym etapem walki o awans. Najpierw podopieczni trenera Walencieja muszą jednak postawić przysłowiową „kropkę nad i” wygrywając w najbliższą sobotę.

W drugim meczu play-off siatkarze Gwardii Wrocław pokonali na własnym boisku WKS Sobieski-Arena Żagań 3:1. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska wygrała dwa pierwsze sety (25:21, 25:17) i pewnie zmierzała po końcowy triumf. Ekipa gości zniwelowała straty w trzeciej partii, ale ostateczne słowo należało do gospodarzy, którzy wygrali czwartego seta 25:21. Rewanż zostanie rozegrany 1 kwietnia w Żaganiu.

18 marca rozegrano natomiast trzeci mecz o utrzymanie w II lidze. BTS Elektros Bolesławiec dopełnił formalności i zgodnie z oczekiwaniami wygrał w Żarowie (3:0), dzięki czemu utrzymał miejsce w rozgrywkach na kolejny sezon.