KS KGHM Zanam Polkowice przegrywa w Dzierżoniowie

0
1159

Porażką 2:3 zakończyła się sobotnia wizyta piłkarzy KS KGHM Zanam Polkowice w Dzierżoniowie. W meczu 17. kolejki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej polkowiczanie musieli uznać wyższość tamtejszej Lechii i wrócili do domu z zerowym dorobkiem punktowym. Bramka przesądzająca losy spotkania padła w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Dzięki wygranej, piłkarze Lechii Dzierżoniów awansowali na czwartą pozycję w ligowej tabeli i tracą do polkowiczan dwa punkty. Porażka powinna sprawiać podopiecznym Jarosława Pedryca wieki niedosyt, ponieważ swoje mecze przegrały też pozostałe drużyny z czuba ligowej tabeli. Swojego dorobku punktowego nie powiększył ani liderujący Górnik Wałbrzych ani druga w tabeli Miedź II Legnica.

Prowadzenie w sobotnim meczu objęli gospodarze. W 17. minucie gry futbolówkę do własnej bramki skierował Mariusz Szuszkiewicz i tablica świetlna wskazywała rezultat 1:0 dla Lechii Dzierżoniów. Polkowiczanie starali się odrobić straty jeszcze przed przerwą i sztuka ta powiodła się w 34. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Drzazga. Dla napastnika KS KGHM Zanam Polkowice było to osiemnaste trafienie w sezonie, co sprawia, że jest on liderem ligowej klasyfikacji strzelców.

Sześć minut po wznowieniu gry Lechia Dzierżoniów znów prowadziła. W 51. minucie sposób na pokonanie Sebastiana Szymańskiego znalazł Damian Niedojad i gospodarze byli bliżej zwycięstwa w tym spotkaniu. Podopieczni Jarosława Pedryca nie zamierzali jednak odpuszczać i dziewięć minut przed końcem dopięli swego. Piłkę do bramki dzierżoniowskiej drużyny skierował Dawid Wacławczyk i było 2:2.

W końcówce spotkania można więc było liczyć na spore emocje, bo żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wynik po raz kolejny uległ zmianie. Piłkę do bramki polkowiczan zdołał skierować Łukasz Maciejewski i komplet punktów został na boisku w Dzierżoniowie.

Kolejny mecz polkowiczanie rozegrają 21 listopada. Podopieczni Jarosława Pedryca ponownie udadzą się w delegację, tym razem przeciwnikiem będzie Foto-Higiena Gać.

Lechia Dzierżoniów – KS KGHM Zanam Polkowice 3:2 (1:1)
17’ Szuszkiewicz (s), 51’ Niedojad, 89’ Maciejewski – 34’ Drzazga, 81’ D. Wacławczyk

Lechia Dzierżoniów: Malec, Buryło, Juraszek, Korkuś, Słonecki, Maciejewski (90’ Bolisęga), Pietkiewicz, Ochota, Domaradzki, Śmiałowski (67’ Paszkowski), Niedojad (90’ Dymińczuk).

KS KGHM Zanam Polkowice: Szymański, Szymik, D. Wacławczyk, Sworacki, Karpiński (78’ Zawadzki), Bancewicz (88’ Kasiński), Szuszkiewicz, Famulski (86’ Galas), K. Wacławczyk, Fryzowicz (83’ Jurak), Drzazga.

Żółte kartki: Korkuś (Lechia Dzierżoniów) – Karpiński (KS KGHM Zanam Polkowice).