Koncert i wykład w hołdzie Polsce Niepodległej

0
1156
24 listopada w Młodzieżowym Centrum Kultury MayDay odbędzie się koncert i wykład poświęcony 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na głogowskiej scenie, z recitalem

24 listopada w Młodzieżowym Centrum Kultury MayDay, odbędzie się koncert i wykład poświęcony 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na głogowskiej scenie, z recitalem “Ja to mama szczęście”, wystąpi młody wykonawca Paweł Ruszkowski. Natomiast historyk Tadeusz Płużański wygłosi prelekcję na temat “Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy”. Organizatorami wydarzenia są twórcy Akcji Godzina dla Polski.

Twórcy Akcji Godzina dla Polski są organizatorami uroczystości pt. “Polska Niepodległa”, w związku z 95 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach tego wydarzenia do Głogowa zaproszony został Paweł Ruszkowski, młody wykonawca z Gdańska, który zagra i zaśpiewa recital pt. “Ja to mam szczęście” z okazji Święta Niepodległości. Cały koncert odbędzie się w klimacie “niepodległościowym”.

Oprócz Pawła Ruszkowskiego, na scenie klubu MayDay swój wykład pt. “Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy” przedstawi – historyk i publicysta – Tadeusz Płużański.

Tadeusz Płużański ukończył studia historyczne. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w “Biuletynie Informacyjnym” ŚZŻAK, “Najwyższym Czasie”,  “Naszej Polsce” “Uważam Rze”,  “W sieci”, “Do Rzeczy”, Tygodniku Solidarność, Gazecie Polskiej Codziennie i “Gazecie Polskiej”. Objął funkcję szefa działu opinie w “Super Ekspresie. Jest m.in. autorem wydanej w 2011 książki Bestie, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Jest synem prof. Tadeusza Płużańskiego, naukowca i więźnia stalinowskiego.

“To będzie niezapomniana dawka historii w najlepszym wykonaniu. Połączenie wykładu Tadeusza Płużańskiego z wzruszającym recitalem Pawła Ruszkowskiego stworzy niezapomniany klimat!” – mówi Marcin Marciszak ze Stowarzyszenia Sympatyków Chrobrego oraz Akcji Godzina dla Polski. Początek imprezy o godz. 17.00, 24 listopada w  Klubie Muzycznym Mayday w Głogowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

To nie jest pierwsza inicjatywa członków Akcji Godzina dla Polski. Od marca tego roku, każdego miesiąca organizują oni event, którego tematem przewodnim jest patriotyzm. “Przy współpracy różnych stowarzyszeń, głównie kibiców Chrobrego organizujemy tego typu imprezy. To jest nasz apel do głogowian, żeby poświęcili nam godzinę w miesiącu, a my w tym czasie proponujemy udział w fajnej imprezie patriotycznej, chcemy w ten sposób uczyć głogowian polskości” – wyjaśnia Marcin Marciszak.