Kolejny sportowy sukces głogowskich policjantów

0
2118
marcin kędzierski podium biegacze

W minioną sobotę, 20. września głogowscy policjanci, Monika Tuczyńska i Marcin Kędzierski obronili tytułu mistrzów dolnośląskiej policji. Mistrzostwa rozegrano po raz 14 w trakcie XXX Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Oleśnicy. Zwycięski bieg odbył się na dystansie 2000 metrów.

Zaledwie tydzień temu, w dniach 13–14. września młodszy aspirant Monika Kuczyńska oraz młodszy aspirant Marcin Kędzierski wzięli udział  Mistrzostwach Polski MTB Policjantów. W zawodach MTB rozegranych na terenie Bike Parku w Obiszowie odnieśli wielki sukces: Marcin Kędzierski na trasie biegu ogólnego zdobył 3 lokatę w klasyfikacji ogólnej MTB, natomiast Monika Kuczyńska zajęła 1. miejsce w wyścigu MTB w kategorii policjantek oraz 3. miejsce w biegu na dystansie 4 kilometrów. Głogowscy policjanci nie poprzestali jednak na jednej wygranej. W miniony weekend wzięli udział w kolejnych zawodach sportowych.

Tym razem podczas XXX Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Oleśnicy zmierzyli się z innym biegającymi policjantami. Bieg o Mistrzostwo Policjantów Dolnego Śląska rozegrany w ramach biegowego memoriału w Oleśnicy odbył się już po raz czternasty.  Sukces, jaki udało się odnieść głogowskiej policji jest wielki. Głogowianie wywalczyli mistrzowskie tytuły w kategorii policjantów, broniąc tym samym mistrzostwa z ubiegłego roku. W zawodach startowało 62 policjantów, z których najlepszy okazał się właśnie Marcin Kędzierski, natomiast  Monika Tuczyńska zajęła 8. miejsce wśród wszystkich startujących, a pierwsze w kategorii kobiet. Mistrzostwo zdobyte podczas XXX Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Oleśnicy jest już czwartym tytułem mistrzowskim mł. asp. Moniki oraz ósmym mł. asp. Marcina w tych zawodach.

Jest to moje czwarte zwycięstwo z rzędu. W Mistrzostwach dolnośląskiej policji nie startowałam raz – było to w 2009 roku, byłam wtedy po porodzie. Natomiast mój pierwszy start w tych zawodach miał miejsce w roku 2008, wówczas zostałam wicemistrzynią dolnego śląska policjantów – mówi Monika Tuczyńska.

Na co dzień obydwoje są policjantami związanymi z Głogowem. Młodszy aspirant Monika Tuczyńska jest policjantką Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Głogowie. Młodszy aspirant Marcin Kędzierski pracuje w Wydziale Konwojowym KWP Wrocław, Ogniwo w Głogowie. Łączy ich pasja do biegania.

Sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.