Kolejne starty naszych kolarzy.

0
1222

Coraz mocniej zaznaczają się kolarze grupy TC Lasocki Chrobry Głogów na mapie kolarskiej polski. Wciąż poprawiane rezultaty i ciągły wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu napawa optymizmem. Kilka dni temu wyróżniający się w zespole orlik – Konrad Tomasiak, zajął 3 miejsce podczas odbywających się w Sobótce Mistrzostwach Polski. Dobre wyniki stały się dobrym prognostykiem przed Wyścigiem Solidarności i Olimpijczyków. Kolejne starty przed nami.

Mistrzostwa Polski Orlików w Sobótce.

Podczas odbywających się w Sobótce Mistrzostw Polski doskonale spisali się zawodnicy TC Chrobry Lasocki Głogów. Trasa wyścigu ze startu wspólnego liczyła 8 rund po 22 km. Konrad Tomasiak zdobył brązowy medal, Patryk Stosz 5, Zając Bartosz 8, Fornalski Damian 17, Zatorski Konrad 18, Krakowiak Norbert 33. Wyścig wygrał jeżdżący dla Czeskiej grupy Etixx Ihned – Łukasz Wiśniowski.

Wyniki mistrzostw Polski Orlików (do 23 lat):
1. Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned/Pacific Toruń)
2. Wojciech Migdał (WLKS Krakus BBC Czaja)
3. Konrad Tomasiak (Chrobry Lasocki Głogów)
4. Paweł Franczak (Wibatech Brzeg)
5. Patryk Stosz (Chrobry Lasocki Głogów)
6. Mateusz Nowaczek (Bank BGŻ)

W środę (26.06.2013) wystartował wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Zespół TC Chrobry Lasocki Głogów, kierowany przez Bolesława Bałda wystartuje w składzie: Konrad Tomasiak, Damian Fornalski, Norbert Krakowiak, Adam Majorek, Jakub Pytka, Bartosz Zając. Kolarze będą mieli do pokonania 681 kilometrów podzielonych na 4 etapy.

– Po zakończeniu wyścigu dwóch naszych zawodników – Patryk Stosz i Konrad Tomasiak wyjeżdża na zgrupowanie kadry narodowej Polskiego Związku Kolarskiego do Livigno, gdzie będą przygotowywać się do startu w Mistrzostwach Europy informuje Towarzystwo Cyklistów Chrobry Lasocki Głogów.

Pozostałe starty grupy TC Chrobry Lasocki Głogów.