Kijkarze KS Metraco Polkowice zdominowali Mistrzostwa Polski

0
1161

10 złotych i po 5 srebrnych oraz brązowych medali zdobyli nordikowcy KS Metraco Polkowice podczas Mistrzostw Polski Nordic Walking w Osielsku. Polkowiczanie zdecydowanie zdominowali zawody, czym udowodnili swoje olbrzymie umiejętności oraz potwierdzili, że znajdują się w świetnej dyspozycji.

Złote medale na dystansie 5 kilometrów wywalczyli Roman Woroch, Bogdan Grygorowicz oraz Marzenna Lesińska. Miejsca na drugim stopniu podium zajęli Ireneusz Lubiatowski (III miejsce OPEN), Eugeniusz Gajewski oraz Lilianna Kasprzyk. Brązowe krążki przywieźli natomiast Artur Kryś, Przemysław Bik i Anna Szałaj.

Trzy złota polkowiczanie wywalczyli na dwukrotnie dłuższej trasie. Miejsce na najwyższym stopniu podium przypadło Renacie Jędrasiak, Katarzynie Skryckiej i Janinie Woronko-Zaczyńskiej. Drugie miejsce na dystansie 10 km zajął Maciej Krasiński, natomiast brązowy krążek wywalczył Piotr Siwak.

Olbrzymi sukces w Osielsku odniósł Andrzej Dziedziewicz. Zawodnik ten zwyciężył rywalizację w kategorii 30-39 lat, a także był najlepszy w OPEN. Złote medale na dystansie 21 km wywalczyli również: Krzysztof Skiba, Anna Zaczyńska i Lucyna Stępień. Srebrny medal w kategorii 60+ przypadł Stefanowi Helwichowi, natomiast brązowy krążek zdobyła Maria Zawadzka.

Reprezentanci KS Metraco Polkowice zakończyli Mistrzostwa Polski Nordic Walking z dorobkiem 20 medali. Rezultat ten potwierdził ich wysokie umiejętności, które już zresztą udowadniali w poprzednich startach. Wynik osiągnięty w Osielsku jest wielkim sukcesem całej sekcji i pokazał, że polkowicki nordic walking stoi na bardzo wysokim poziomie!