KGHM Zagłębie Lubin rozbiło Kolejorza i zagra w europejskich pucharach

0
1211

Kolejkę przed końcem rozgrywek Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zapewnili sobie awans do europejskich pucharów. Stało się tak dzięki wczorajszemu zwycięstwu Miedziowych z Lechem Poznań 3:0. Podopieczni Piotra Stokowca nie dali najmniejszych szans aktualnemu mistrzowi Polski i w bardzo dobrym stylu sięgnęli po komplet punktów.

Jako pierwszy futbolówkę do bramki Kolejorza skierował Łukasz Janoszka, jednak arbiter słusznie odgwizdał spalonego. W pierwszej połowie gra toczyła się w niezłym tempie i obie drużyny starały się stwarzać zagrożenie pod bramką rywala. Najaktywniejszy w szeregach Lecha Poznań był bez wątpienia Maciej Gajos. To jego szarże stwarzały lubinianom najwięcej problemów. Do przerwy nie padła jednak żadna bramka.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków KGHM Zagłębia Lubin i już pięć minut po wznowieniu gry było 1:0. Miedziowi sprytnie rozegrali rzut rożny, Filip Starzyński dograł w pole karne, a formalności dopełnił Maciej Dąbrowski, dając lubinianom cenne prowadzenie. Bramka ta wyraźnie podłamała piłkarzy z Poznania. Podopieczni Piotra Stokowca kontrolowali wydarzenia na boisku i zadawali kolejne ciosy.

W 68. minucie gry ponownie na listę strzelców wpisał się Dąbrowski i mistrzowie Polski tracili już do lubinian dwie bramki. KGHM Zagłębie cały czas robiło swoje, choć wielkopolski zespół również szukał swoich okazji. W 89. minucie wynik rywalizacji ustalił Arkadiusz Woźniak, wykorzystując dokładne dośrodkowanie od Aleksandara Todorovskiego. Gospodarze wygrali ten mecz 3:0 i zapewnili sobie grę w europejskich pucharach.

„Uważam, że będą potrzebne cztery transfery bez względu na to, czy byłyby puchary czy nie. Drużynie potrzebne jest odświeżenie. Wiemy doskonale, że Filip Starzyński może z nami nie zostać. Mam nadzieję, że tak to się poskłada, że u nas będzie. To jest życie. Zajmuję się tym, na co mam bezpośredni wpływ czyli przygotowaniem drużyny” – skomentował sytuację zespołu trener Piotr Stokowiec.

KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań 3:0 (0:0)
1:0 – Maciej Dąbrowski 50′
2:0 – Maciej Dąbrowski 68′
3:0 – Arkadiusz Woźniak 89′

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka (82′ Damian Zbozień), Filip Starzyński (83′ Adrian Rakowski), Arkadiusz Woźniak, Krzysztof Piątek (87′ Michal Papadopulos).

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (65′ Kebba Ceesay), Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Robert Gumny – Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (84′ Marcin Kamiński) – Kamil Jóźwiak, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski – Nicki Bille Nielsen (55′ Dawid Kownacki).

Żółte kartki: Lubomir Guldan (Zagłębie) oraz Tomasz Kędziora, Robert Gumny (Lech).
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).