TBLK: Udany debiut Czeczuro. MKS Polkowice lepszy od Artego Bydgoszcz

0
1111

Udany debiut w roli trenera koszykarek MKS-u Polkowice zaliczył Vadim Czeczuro. Polkowiczanki pokonały w meczu 4. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz 67:62 i awansowały tym samym na piątą lokatę w ligowej tabeli. Najlepszą zawodniczką w polkowickiej ekipie była Nicole C Michael, która zdobyła dla swojego zespołu 22 punkty.

Mecz koszykarek MKS-u Polkowice z wicemistrzami Polski zapowiadał się bardzo interesująco i tak też było. Polkowiczanki od początku grały bardzo ambitnie i nie odpuszczały żadnej piłki, co bez wątpienia spodobało się wszystkim kibicom oglądającym to spotkanie. W pierwszej kwarcie niedzielnego meczu, obie drużyny stworzyły bardzo wyrównane widowisko. Premierowa odsłona zakończyła się remisem 13:13.

Druga kwarta upłynęła już pod znakiem przewagi polkowiczanek. Podopieczne debiutującego w roli trenera Vadima Czeczuro imponowały szczelną defensywą, która nie pozwalała na wiele wicemistrzyniom kraju. Koszykarki MKS-u Polkowice zostawiły po sobie lepsze wrażenie, a na wynik tej kwarty wpłynęła też słaba skuteczność bydgoszczanek. Ostatecznie zespół z Polkowic zwyciężył 18:11, a w całym spotkaniu prowadził 32:24.

Trzecia kwarta należała do przyjezdnych. Koszykarki Artego Bydgoszcz wróciły do gry, a kilkanaście sekund przed końcem tej odsłony zdołały nawet doprowadzić do remisu 48:48. Kapitalnym rzutem równo z syreną popisała się jednak Miljana Bojović i na ostatnią odsłonę meczu polkowiczanki wyszły z trzypunktowym prowadzeniem. W ostatniej kwarcie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki. Trafienie Amishy Carter sprawiło, że przewaga MKS-u wynosiła już tylko jeden punkt. Podopieczne Vadima Czeczuro zdołały jednak powiększyć prowadzenie, a cztery i pół minuty przed końcem prowadziły już różnicą dziewięciu punktów. W samej końcówce Artego Bydgoszcz zdołało nieco zniwelować stratę, ale okazało się to niewystarczające do tego, by opuścić Polkowice z dorobkiem punktowym. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną polkowiczanek 67:62.

Kolejny mecz ekipa MKS-u Polkowice zagra już 18 października. Na własnym parkiecie zawodniczki Vadima Czeczuro zagrają z liderującą Wisłą Can-Pack Kraków. Po czterech dotychczasowych meczach, polkowiczanki mają na swoim koncie sześć punktów.

MKS Polkowice – Artego Bydgoszcz 67:62 (13:13, 18:11, 20:24, 16:14)

MKS Polkowice: Michael 22, Stankiewicz 14, Bojović 10, Greene 8, Kaczmarska 6, Gala 2, Majewska 2, Nowacka 2, McKenith 1, Schmidt 0.

Artego Bydgoszcz: Carter 17, McBride 14, Reid 12, Koc 6, Morris 4, Pawlak 4, Międzik 3, Fikiel 2.