Historyczne zwycięstwo głogowianek w Memoriale Jerzego Najgebauera

0
1253

W miniony weekend w Głogowie rozegrano XIV siatkarski Memoriał Jerzego Najgebauera. Po raz pierwszy w historii zawodów na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki MKS Piasta Głogów. Gospodynie okazały się najlepsze w gronie kadetek i sięgnęły po złote medale. W decydującym starciu pokonały one ekipę ze Świdnicy 2:1.

Siatkarski Memoriał Jerzego Najgebauera rozegrano już po raz czternasty. Ogólnopolski turniej już na stałe wpisał się w kalendarz głogowskich imprez sportowych. Przed rokiem pierwszy zespół MKS Piasta Głogów stanął na podium, sięgając po brązowe medale. Tym razem sukces był jeszcze większy. Głogowianki okazały się najlepsze w rywalizacji kadetek i zwyciężyły całe zmagania.

W półfinale MKS Piast Głogów zmierzył się z rywalem z Kędzierzyna-Koźla. Głogowianki źle rozpoczęły to spotkanie i przegrały pierwszego seta, jednak w kolejnej fazie meczu zdecydowanie poprawiły swoją grę. Podopieczne Ireny Dybczyńskiej doprowadziły do wyrównania, a także zwyciężyły w trzeciej partii. Ostatecznie gospodynie wygrały 2:1 i zapewniły sobie udział w wielkim finale.

W meczu decydującym o zwycięstwie przeciwniczkami zespołu z Głogowa były świdniczanki. MKS Piast rozpoczął w dobrym stylu i zwyciężył pierwszego seta. Również w drugim głogowianki były dominującą stroną. Prowadząc i będąc o krok od zwycięstwa, siatkarki z naszego miasta oddały jednak inicjatywę drużynie ze Świdnicy, która doprowadziła do remisu. Głogowianki w porę wróciły na właściwe tory. Było nieco nerwowo, jednak ostatecznie udało się zwyciężyć całe spotkanie 2:1. Pierwszy w historii triumf MKS Piasta Głogów w Memoriale Jerzego Najgebauera stał się faktem.

– „Na pewno było to ciężki mecz. W tym drugim secie było już bardzo blisko i za szybko uwierzyłyśmy w wygraną. Ale w trzecim secie wszystko wróciła do normy i wygrałyśmy, Cieszymy się ogromnie” – powiedziała w jednej z rozmów Oliwia Michalska, przyjmująca zwycięskiego zespołu.

Pierwsze miejsce kadetek MKS Piasta Głogów to wielki sukces, o czym najdobitniej świadczy radość zawodniczek po zakończeniu meczu. Polały się też łzy szczęścia, które pokazały jak wielkie znaczenie dla młodych głogowianek miał triumf przed własną publicznością. W memoriale wystartował też zespół młodziczek. W tej kategorii gospodynie zakończyły rywalizację na ósmym miejscu. Złote medale wywalczył GLKS Barycz Janków Przygodzki. Drugie miejsce przypadło Energetykowi Poznań, a podium zamknął UKS Śmigiel.

Młodym siatkarkom gratulujemy świetnej postawy, rywalizacji w duchu fair-play oraz zwycięstwa w całych zawodach!