Górnik Polkowice nie zwalnia tempa. Pogrom w Zdzieszowicach

0
1241
2018-11-10-Ruch-Zdzieszowice-Gornik-Polkowice-Pilka-Nozna

Lider trzecioligowej grupy III nie zwalnia tempa w drodze po awans. Piłkarze Górnika Polkowice pokonali w miniony weekend na wyjeździe Ruch Zdzieszowice aż 4:0 i w dalszym ciągu rozsiadają się w fotelu lidera. Już do przerwy polkowiczanie zbudowali trzybramkową zaliczkę.

Sobotnie spotkanie w Zdzieszowicach rozpoczęło się dla polkowiczan w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 9. minucie gry nie do obrony dla bramkarza gospodarz uderzył Dominik Radziemski i Górnicy mogli świętować pierwsze trafienie w tym spotkaniu. Kto wie jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby nieco wcześniej lepiej zachowali się ofensywni zawodnicy Ruchu. Przyjezdni, w przeciwieństwie do zespołu ze Zdzieszowic, wykazali się jednak lepszą skutecznością i szybko wyszli na prowadzenie.

Gospodarze próbowali zagrozić bramce Górnika Polkowice, ale żadna z prób nie przyniosła spodziewanego przez nich efektu. Do bólu skuteczni byli natomiast piłkarze z Dolnego Śląska. W 40. minucie na 2:0 podwyższył Maciej Bancewicz, a chwilę potem asystował przy trafieniu Marka Opałacza.

W drugiej połowie zespół prowadzony przez Enkeleida Dobiego w dalszym ciągu kontrolował przebieg gry. Polkowiczanie nie tylko utrzymali wysokie prowadzenie, ale dodatkowo zdołali je podwyższyć. W 66. minucie szybki kontratak gości wykończył Mariusz Szuszkiewicz, który wpakował futbolówkę do pustej bramki. Dla drużyny ze Zdzieszowic nie było to jednak ostatnie zmartwienie tego dnia – w 72. minucie za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Paweł Kubiak.

Po piętnastu meczach Górnik Polkowice przewodzi tabeli trzecioligowej grupy III z dorobkiem 37 punktów. Wiceliderem jest Zagłębie II Lubin z 32 oczkami, a podium zamyka Ślęza Wrocław (31). To właśnie ostatni z wymienionych zespołów przyjedzie do Polkowic już 17 listopada. Tydzień później polkowiczanie zagrają w Brzegu.

Ruch Zdzieszowice0-4Górnik Polkowice10 listopada, 13:00
Dominik Radziemski 9, Maciej Bancewicz 40, Marek Opałacz 45, Mariusz Szuszkiewicz 66

Kolejka 16 – 17-18 listopada

Górnik II ZabrzePniówek Pawłowice Śląskie17 listopada, 11:00
Rekord Bielsko-BiałaKS Stilon Gorzów Wielkopolski17 listopada, 13:00
Foto-Higiena GaćMKS Kluczbork17 listopada, 13:00
Warta Gorzów WielkopolskiGwarek Tarnowskie Góry17 listopada, 13:00
Piast ŻmigródMiedź II Legnica17 listopada, 13:00
Agroplon GłuszynaZagłębie II Lubin17 listopada, 13:00