Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zainaugurowało nowy sezon

0
1330
2015_otwarcie sezonu_glogowskie_towarzystwo_tenisowe

W ubiegły weekend (25-26 kwietnia) Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zainaugurowało nowy sezon tenisa ziemnego. Na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza 1 odbył się turniej „Otwarcie Sezonu z Atleticiem”, w którym wzięło udział ok. 60 zawodników i zawodniczek z Głogowa i okolic. Podczas zawodów rozegrano 100 spotkań.

Turniej „Otwarcie Sezonu z Atleticiem” zorganizowano z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Tenisiści rywalizowali na czterech kortach i w różnych kategoriach wiekowych. Sobotnie zmagania trwały od godz. 9:00 do 22:00, natomiast dzień później grano od 9:00 do 16:00. Wysoka frekwencja podczas zawodów pokazała, że tenis ziemny cieszy się sporą popularnością w naszym mieście.

W kategorii do lat 12 dziewcząt pierwsze miejsce przypadło Lindzie Wysockiej, która w finale okazała się lepsza od Weroniki Skwarek. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Adrianna Kluska. Wśród chłopców najlepszy był Alan Hapke, który w decydującym meczu pokonał Jakuba Rozmusa. Na trzecim miejscu uplasował się Jędrzej Fukacz.

W kategorii do lat 16 najlepszą zawodniczką okazała się Julia Stefanów, która w finale pokonała Natalię Kubiak. Trzecie miejsce przypadło Klaudii Kubiak. W finale zmagań chłopców Szymon Rzepecki musiał uznać wyższość Jakuba Lasoty, a na najniższym podium stanął Łukasz Szypski.

Wśród starszych zawodniczek zwyciężczynią okazała się Ewelina Nadała. Tuż za nią uplasowała się Martyna Gruntkowska, a podium uzupełniła Grażyna Radoszewska. W gronie oldbojów pierwsze miejsce przypadło Robertowi Oliwie, który wygrał w finale z Wojciechem Skołozdrzym. Trzecie miejsce w tej kategorii wywalczył natomiast Aleksander Kida. Zgodnie z przewidywaniami, najwyższy poziom zaprezentowali zawodnicy w kategorii OPEN. W finale Bartosz Radoszewski pokonał Mariusza Zielińskiego, a zwycięzcą meczu o trzecie miejsce został Mariusz Bajer.

Wszystkie z wymienionych osób zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, a także bonami towarowymi, które przekazał właściciel sklepu Atletic – pan Krzysztof Klonowski.

Głogowskie Towarzystwo Tenisowe ma już zaplanowane kolejne imprezy z myślą o sympatykach tej dyscypliny sportu. W weekend 8-9 maja odbędzie się nocny turniej deblowy im. Andrzeja Vogta oraz singlowy turniej pań. W sobotę 23 maja okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będą mieli najmłodsi zawodnicy (do 8 i 10 lat), którzy wezmą udział w „Dniu Dziecka z rakietą”, natomiast tydzień później na kort wyjdą dzieci do lat 12, 14 oraz młodzież w wieku 14-19.