Motocross: KS Metraco Polkowice nadal w wysokiej formie

0
2303

Zawodnicy KS Metraco Polkowice zwyciężyli VIII rundę Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Zawody odbyły się w Nowogardzie, a najlepiej z grona polkowiczan wypadł Dariusz Przybysz, który stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii MX Masters. Miejsce w ścisłej czołówce wywalczył również Emil Przystupa, który zajął drugą pozycję w wyścigu MX2 Junior.

Zawodnicy KS Metraco Polkowice wywalczyli w Nowogardzie wysokie lokaty, ale największe powody do zadowolenia miał Dariusz Przybysz. Został on zwycięzcą kategorii MX Masters, w której rywalizowali także dwaj inny polkowiczanie. Daniel Szandrowski został sklasyfikowany na 18. miejscu, a Marcin Czubak był 24. Miejsce w ścisłej czołówce wywalczył również Emil Przystupa, który zakończył wyścig MX2 Junior na 2. miejscu. Trzy lokaty niżej znalazł się Adam Czarnecki. 5. pozycja przypadła także Patrykowi Kowalczykowi z MX1C, a 7. miejsca wywalczyli Marcin Wójcik (MX1C) oraz Mikołaj Kupaj MX65). W pierwszej dziesiątce swoich kategorii sklasyfikowani zostali jeszcze Filip Rosiński (MX65) i Monika Fryc (MX Kobiet).

Zwycięstwo Dariusza Przybysza nie było pierwszy, jakie wywalczył w ostatnim czasie. Niedawno zawodnicy KS Metraco Polkowice ścigali się na torze motocrossowym w Górkowie, gdzie również osiągali bardzo dobre wyniki. Wspomniany Przybysz nie miał sobie równych i zakończył zawody na najwyższym stopniu podium, a jedno miejsce niżej sklasyfikowany został Emil Przystupa (MX2 Junior). Na czwartej pozycji rywalizację w kategorii MX1C zakończył natomiast jadący z kontuzją barku Marcin Wójcik.

Zawodnikom KS Metraco Polkowice gratulujemy udanych startów i wysokich miejsc w klasyfikacjach końcowych motocrossowych zawodów.