Głogowska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

0
1243

Już w najbliższy czwartek, 8-go listopada gościem głogowskiej biblioteki będzie dziennikarka, publicystka i reporterka Ewa Winnicka. Spotkanie autorskie odbędzie się o godzinie 18.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Wydarzenie organizowane jest w ramach zadania pn.” Wybieram książkę na 50 różnych sposobów” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ewa Winnicka jest autorką  między innymi: „Angoli”, „Londyńczyków”, „Milionerki” oraz wstrząsającego reportażu „Był sobie chłopczyk”.

Winnicka studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę, publikowała w „Gazecie Wyborczej”, a od 1999 pracuje w „Polityce”. Zajmuje się sprawami społecznymi, zwłaszcza polityką wobec dysfunkcyjnych rodzin i ochroną dzieci. Pisze także reportaże zagraniczne.

Jest dwukrotną laureatka nagrody Grand Press: w 2005 i 2008. Jej wydana w 2011 roku reporterska książka pt. Londyńczycy została finalistką Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Natomiast za reportaż Angole została nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” 2015 oraz otrzymała Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia 2015. Wspólnie z Cezarym Łazarewiczem wydała książkę 1968. Czasy nadchodzą nowe.

Za książkę Był sobie chłopczyk nominowana do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” 2018 (cyt. za: https://pl.wikipedia.org)

 

Spotkanie autorskie z Ewą Winnicką 8-go listopada o godzinie 18.00 – biblioteka przy ul. Jedności Robotniczej 15 w Głogowie.