Futsal Ekstraklasa: Świetna końcówka ratuje punkt dla głogowian

0
1190
2015-05-03 Mecz Euromaster ChG - AZS UG @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu 2. kolejki Futsal Ekstraklasy, w którym KGHM Euromaster Chrobry Głogów podejmował przed własną publicznością Nbit Gliwice. Beniaminek rozgrywek prowadził już 3:1, jednak podopieczni Tomasza Trznadla w ciągu dwóch minut zdobyli dwie bramki i ostatecznie uratowali jeden punkt. Autorem trafienia ustalającego wynik meczu był Grzegorz Nowak.

Czerwona kartka, sześć bramek i wielkie emocje do samego końca – wszyscy ci, którzy zdecydowali się spędzić piątkowy wieczór z Futsal Ekstraklasą, z pewnością nie mają powodów do narzekania. Kibice zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka byli świadkami znakomitego spotkania, a przede wszystkim pasjonującej końcówki. Głogowianie jeszcze dwie minuty przed końcem meczu przegrywali dwoma trafieniami, jednak gole Piotra Pietruszko i Grzegorza Nowaka sprawiły, że KGHM Euromaster Chrobry Głogów wywalczył jeden punkt.

Pierwsze i ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do głogowian. W 17. minucie gry, gdy futsaliści Nbit Gliwice musieli sobie radzić w osłabieniu, gospodarze objęli prowadzenie za sprawą trafienia Grzegorza Nowaka. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę obejrzał zawodnik przyjezdnych, Filip Jagiełło.

W drugiej połowie strzelanie rozpoczęli zawodnicy z Gliwic. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Dewucki, natomiast trzy minuty później trafienie podwyższył Kamil Musiał. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry. Konieczność odrobienia strat sprawiła, że w kolejnych minutach głogowianie grali z wycofanym bramkarzem. Taki stan rzeczy wykorzystał wspomniany już Przemysław Dewucki, który strzałem do pustej bramki podwyższył stan rywalizacji na 3:1 dla beniaminka.

Końcówce meczu towarzyszyły jednak wielkie emocje, które zdecydowały o ostatecznym wyniku spotkania. Najpierw na listę strzelców wpisał się Piotr Pietruszko, który trafił z najbliższej odległości, natomiast pięć sekund przed końcem, po stałym fragmencie gry, trafił Grzegorz Nowak. Fantastyczna końcówka w wykonaniu podopiecznych Tomasza Trznadla doprowadziła do remisu i pozwoliła głogowianom cieszyć się z jednego punktu. – „Remis jest chyba zasłużonym wynikiem” – skomentował trener głogowskich futsalistów.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Nbit Gliwice 3:3 (1:0)
16’ Grzegorz Nowak, 38’ Piotr Pietruszko, 39’ Grzegorz Nowak – 28’ Przemysław Dewucki, 31’ Kamil Musiał, 35’ Przemysław Dewucki

KGHM Euromaster Chrobry Głogów: Długosz, Pietruszko, Urbaniak, Niedźwiedź, Nowak, Szala, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Kaczmar, Konopacki, Lebiedziński, Sander, Herbuś, Tomkowiak.

Nbit Gliwice: Cygnarowski, Dewucki, Groszak, Jagiełło, Mirga, Musiał, Śmiałkowski, Starowicz, Wojtas, Włodarek, Czech, Tarasovych.