Finalista MŚ mocniejszy od SPR Chrobrego Głogów

0
1111

Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli wszyscy zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka, gdzie SPR Chrobry Głogów mierzył się z reprezentacją Chile. Finalista zbliżających się Mistrzostw Świata okazał się lepszy, wygrywając ostatecznie 44:30. Dla głogowian było to jednak kolejne ciekawe doświadczenie i możliwość spróbowania swoich sił na tle przeciwnika prezentującego inny styl gry.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkania obfitowało w szybką wymianę ciosów. Obie drużyny grały ofensywnie i rzucały bramki, a to sprawiło, że żadna ze stron nie zbudowała większej przewagi punktowej. Końcówka pierwszej odsłony należała już jednak do reprezentacji Chile. Goście z Ameryki Południowej rzucili w ciągu sześciu minut aż sześć bramek, na co SPR Chrobry Głogów odpowiedział zaledwie jednym trafieniem. Do przerwy finalista zbliżających się Mistrzostw Świata prowadził 22:16.

Po zmianie stron przeważali rywale. Reprezentacja Chile zdobyła wiele bramek po szybkich atakach, natomiast głogowianie popełnili sporo błędów w ofensywie. Chilijczycy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i stopniowo powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wynik meczu zakończył się zwycięstwem gości 44:30. – „Mecz zakończył się okazałym zwycięstwem Chilijczyków, którzy przygotowują się do Mistrzostw Świata. Myślę, że dla nas to pożyteczny sparing w naszym programie treningowym. Poznać charakterystykę gry południowoamerykańskiej, poznać wielu zawodników, którzy grają w lidze niemieckiej czy szwajcarskiej to duży zastrzyk wiedzy, szczególnie dla tych naszych najmłodszych zawodników” – ocenił trener Jarosław Cieślikowski.

Dla SPR Chrobrego Głogów była to ciekawa lekcja i możliwość zagrania z dość egzotycznym przeciwnikiem. Reprezentacja Chile już za kilka dni rozpocznie zmagania w Mistrzostwach Świata, które odbędą się na parkietach we Francji. Podczas imprezy wczorajszy rywal głogowian zmierzy się z Białorusią (13 stycznia). Później grupowymi rywalami Chilijczyków będą kolejno Niemcy (15 stycznia), Węgrzy (16 stycznia), Chorwaci (18 stycznia) oraz reprezentacja Arabii Saudyjskiej, z którą zagrają na zakończenie 20 stycznia. Wcześniej reprezentacja tego kraju zagra jednak towarzysko ze Stalą Mielec oraz Zagłębiem Lubin.

Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego przygotowują się natomiast do meczu Pucharu Polski, w którym rywalem będzie Stal Gorzów. Spotkanie to odbędzie się w piątek 13 stycznia w Gorzowie Wielkopolskim. Dwa dni wcześniej SPR Chrobry zagra natomiast sparingowy mecz w Zielonej Górze z okazji jubileuszu tamtejszego AZS AWF.

KS SPR Chrobry Głogów – Chile 30:44 (16:22)
SPR Chrobry: Kapela, Stachera, Szkudlarski – Miszka 4, Pawłowski 3, Płócienniczak 2, Świtała 3, Sadowski 3, Babicz, Gujski 2, Tylutki 4, Sobut, Biegaj 3, Krzysztofik 4, Kubała, Rydz 1, Stelmasik, Zdobylak 1