Euromaster remisuje w debiucie z Wisłą Krakbet Kraków

0
1311

W sobotę o godz. 18:00 Euromaster Głogów podejmował we własnej hali kilkukrotnego mistrza polski w futsalu – Wisłę Krakbet Kraków. Remis w debiucie z takim rywalem, bralibyśmy w ciemno. Zawodnicy Euromastera czują się jednak niespełnieni. Podopieczni trenera Tomasza Trznadla prowadzili po pierwszej części gry 1-0, by ostatecznie zremisować. Pierwszą bramkę dla głogowian w ekstraklasie strzelił Andrzej Koryciński. Już za tydzień zespół wyjedzie do Pyskowic by zmierzyć się z tamtejszym Remedium.

Było na co popatrzyć.

Spotkanie, tak jak się spodziewano, od samego początku było bardzo dynamiczne i emocjonujące. Oba zespoły wzajemnie wymieniały się ciosami, a bramkarze raz po raz popisywali się świetnymi interwencjami. Wisła, jak przystało na drużynę bardziej doświadczoną, dłużej utrzymywała się przy piłce, znacznie częściej atakując. Jednak to głogowianie lepiej rozpoczęli to spotkanie, co udało się potwierdzić bramką do przerwy w wykonaniu Andrzeja Korycińskiego. Najwyraźniej stracona bramka zmobilizowała gości do jeszcze lepszej gry. Po przerwie to Wisła zdominowała grę na parkiecie. Udokumentowała to bramką autorstwa Romana Vakhula w 27 minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a remis w I kolejce wydaje się być sprawiedliwy.

Na pomeczowej konferencji:

Pierwszą połowę przespaliśmy. Druga połowa trochę lepsza. Sami jesteśmy sobie winni. Nikt się przed nami nie położy. Nie ukrywam że dla nas jest to porażka. Przyjechaliśmy tu po trzy punkty – komentował Błażej Korczyński, szkoleniowiec Wisły Krakbet Kraków.

Przede wszystkim chcieliśmy wygrać to spotkanie, takie mamy cele. Nie patrzymy na problemy innych. Ten mecz zremisowaliśmy, choć w drugiej połowy mieliśmy trochę szczęścia. Podsumowując mecz: bardzo dobra pierwsza połowa, a w drugiej trochę zabrakło nam sił. Przede wszystkim chciałbym podziękować chłopakom za ten remis. Taki wynik z takim przeciwnikiem należy szanować – mówił Tomasz Trznadel, trener Euromaster Głogów.

Goście w drugiej połowie przeważali i oddawali zdecydowanie więcej strzałów na naszą bramkę. Jesteśmy zadowoleni z jednego punktu choć liczyliśmy na więcej – Wojciech Wojtowicz, bramkarz Euromaster Głogów.

Euromaster Głogów – Wisła Krakbet Kraków 1-1 (1-0)

20′ – Andrzej Koryciński