Druga wygrana SPS Chrobrego Głogów. Stracili seta, ale nie punkty

0
1322

Zwycięstwo w drugim ligowym meczu odnieśli siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali przed własną publicznością Gwardię Wrocław 3:1, dzięki czemu mają na swoim koncie komplet punktów. Podopieczni Dominika Walencieja przygotowują się teraz do startu w Pucharze Polski, w którym zagrają już za dwa dni.

W miniony weekend na drugoligowych parkietach grupy IV rozegrano mecze 4. kolejki. SPS Chrobry Głogów na boisko wyszedł jednak dopiero po raz drugi, bo ma już za sobą dwie pauzy. Podopieczni Dominika Walencieja wcześniej łatwo poradzili sobie z WKS Sobieski-Arena Żagań, natomiast teraz przeciwnikiem był klub ze stolicy Dolnego Śląska, Gwardia Wrocław.

Pomarańczowo-czarni stoczyli trudniejszy pojedynek, ale zainkasowali kolejny komplet punktów. W pierwszym secie kibice byli świadkami wyrównanej walki na parkiecie. Żadna ze stron nie chciała przegrać otwierającej odsłony, a to sprawiło, że było co oglądać. Ostatecznie głogowianie mieli więcej argumentów i wygrali 25:22, ale wynik był znakiem, że wcale tak łatwo z Gwardią nie będzie.

Wrocławianie udowodnili to zresztą w drugim secie, który wygrali 25:19. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska dał sygnał, że do Głogowa przyjechał walczyć o zwycięstwo. Na szczęście w trzecim secie drużyna prowadzona przez trenera Walencieja wróciła na zwycięski szlak. Głogowianie zakończyli tę partię rezultatem 25:18.

Prawdziwe emocje siatkarze obu drużyn zaserwowali publiczności w czwartej odsłonie. Heroiczna walka mogła się podobać widowni. Goście pokazali, że nie zamierzają ustępować pomarańczowo-czarnym i zaciekle walczyli o każdą piłkę. Z tonu nie zamierzali spuszczać też zawodnicy SPS Chrobrego. Wszystko to sprawiło, że partia zakończyła się wynikiem 29:27! Głogowianie wytrzymali wojnę nerwów, a w nagrodę na ich konto powędrowały kolejne trzy punkty.

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów nie mają jednak czasu na odpoczynek. Już za dwa dni (środa, 18.10) zagrają w Pucharze Polski z MOS Wola Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w hali SP3 (ul. Plac Mieszka I nr 22). Początek o godz. 18.

1. kolejka: 14-10-2017