Dobre wejście w nowy rok! SPS Chrobry – Sobieski Żagań 3:0

0
820

Znakomicie dla siatkarzy SPS Chrobrego Głogów rozpoczął się nowy rok kalendarzowy. Głogowianie pokonali dziś na swoim boisku WKS Sobieski Arena Żagań 3:0 i dopisali do swojego konta ważne trzy punkty. Przewaga pomarańczowo-czarnych była szczególnie widoczna w pierwszym i ostatnim secie.

SPS Chrobry Głogów meczem z Sobieskim Żagań chciał udanie zainaugurować nowy rok, ale też rozpocząć nową serię spotkań bez porażki na swoim parkiecie. Poprzednia była niezwykle imponująca, a przerwał ją mecz z MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych, zdecydowany lider grupy, w której występują podopieczni Dominika Walencieja.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się pomyśli głogowian. Pomarańczowo-czarni kontrolowali przebieg pierwszej partii i ostatecznie wygrali ją 25:17. Drużyna z Żagania przebudziła się w drugim secie. Ten był zdecydowanie bardziej wyrównany, a co za tym idzie, obfitował w olbrzymie emocje. Zacięta walka zakończyła się szczęśliwie dla SPS Chrobrego Głogów. Nasz zespół zwyciężył 31:29!

Trzeci set aż tak zacięty nie był, ale to nie przeszkadzało kibicom zgromadzonym w głogowskiej hali. Głogowianie byli stroną przeważającą i konsekwentnie realizowali swój plan. Ostatecznie trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 25:17, a całe spotkanie pewnym 3:0.

Wygrana z Sobieskim Żagań pozwoliła zachować dystans dp wałbrzyszan, jednak różnica jest nadal spora. Faworyt rozgrywek kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i celuje w szybki powrót do pierwszej ligi. Dziś wałbrzyszanie bez problemu zdemolowali na własnym parkiecie Bielawiankę Bielawa. Łatwo wygrała też Astra Nowa Sól, która nie straciła seta w Legnicy.

14. kolejka: 05-01-2019