Derbowe zwycięstwo SPR Chrobrego Głogów w Lubinie!

0
1196

Zwycięstwo w derbowym pojedynku odnieśli piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów. Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Cieślikowskiego pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 30:28, mimo że do przerwy prowadzili gospodarze. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został autor siedmiu bramek, Grzegorz Sobut.

Derbowe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla SPR Chrobrego Głogów. Goście w pierwszych dziesięciu minutach zbudowali czterobramkową przewagę, co sprawiło, że trener Paweł Noch poprosił o czas. Lubinianie po powrocie na parkiet zaczęli odrabiać straty i w 18. minucie doprowadzili do remisu. Gospodarze poszli za ciosem i do końca pierwszej połowy to oni dominowali na parkiecie. Skuteczna gra pod bramką głogowian sprawiła, że Zagłębie prowadziło do przerwy 15:13.

Po zmianie stron zaatakował zespół z Głogowa. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego odrobili straty, czym udowodnili, że nie zamierzają się poddawać. Szczególnie dobre w wykonaniu głogowian było ostatnie piętnaście minut. Świetne interwencje bramkarzy oraz świetna gra w ofensywie sprawiły, że SPR Chrobry przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie punkty powędrowały do naszego miasta, a końcowy rezultat to 30:28 dla przyjezdnych.

Najlepszym zawodnikiem derbowego spotkania wybrany został Grzegorz Sobut, autor siedmiu trafień dla zwycięskiej drużyny. Na pochwałę zasłużyli jednak wszyscy podopieczni trenera Cieślikowskiego. W drugiej połowie SPR Chrobry wykazał się wolą walki, co miało przełożenie na wynik rywalizacji.

Kolejny mecz głogowianie rozegrają we własnej hali już w najbliższą środę (26 października). Rywalem będzie Vive Tauron Kielce. Początek rywalizacji o godz. 18.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Chrobry Głogów 28:30 (15:13)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Przysiek 4, Kużdeba 1, Szymyślik 6, Mrozowicz, Czuwara, Wolski, Gudz, Bartczak 1, Pietruszko, Moryto 9, Dżono 5.
Karne: 4/6
Kary: 14 min. (Stankiewicz – 4 min., Wolski, Gudz, Szymyślik, Bartczak – po 2 min.)
Czerwona kartka: Czuwara (w 47. minucie za faul)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 2, Pawłowski, Świtała, Sadowski 5, Sićko 2, Gujski, Tylutki, Sobut 7, Biegaj 5, Krzysztofik 4, Kubała 2, Rydz 3.