Wczoraj, 28. sierpnia odbyły się ostatnie już zajęcia tegorocznej, letniej edycji Czwartków w Muzeum. Uczestnicy wakacyjnych warsztatów pożegnali się z Czwartkami poprzez własnoręcznie zdobione, kolorowe witraże.
Tegoroczna, wakacyjna edycja czwartkowych zajęć w Muzeum Archeologiczno-Historycznym cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród młodszych mieszkańców naszego miasta. Podczas letniej edycji czwartkowych spotkań z historią dzieci miły okazję poznać m.in. tajemnice zamkowej wieży, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z poszczególnych epok historycznych, własnoręcznie czerpać papier, spróbować swoich sił przy obrabianiu kamienia czy malowaniu plakatu. Zajęcia organizowane w Muzeum nie ograniczały się jedynie do ciekawego wykładu. Uczestnicy mieli również możliwość doświadczania na sobie samych trudu związanego z wytwarzaniem konkretnych dóbr. Podczas ostatniego spotkania letniej edycji Czwartków w Muzeum, młodzi głogowianie poznali sztukę tworzenia witraży.
Wakacyjne zajęcia w głogowski Muzeum Archeologiczno – Historycznym cieszyły się sporym zainteresowaniem przez cały okres ich trwania. Niemal co tydzień na zajęciach pojawiał się komplet uczestników. Wielu z nich miało już okazję brać udział w podobnych warsztatach organizowanych podczas ferii zimowych lub ubiegłorocznych wakacji. Młodzi, otwarci na nową wiedzę i doświadczenia mieszkańcy naszego miasta zapowiadają, że chętnie wrócą do muzeum podczas kolejnych edycji warsztatów zarówno tych letnich, jak i zimowych.
– Bardzo podobały mi się te zajęcia. Najfajniejsze było robienie papieru czerpanego. W przyszłym roku też będę przychodził do muzeum – mówił Paweł.
Już we wrześniu w głogowskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym zostanie otwarta wystawa poświęcona historii głogowskiego drukarstwa, z którym to fachem dzieci uczestniczące w muzealnych zajęciach miały okazję zmierzyć się na na jednych z warsztatów. ”Wydrukowano w Głogowie. 300 lat głogowskiego drukarstwa” – taki właśnie tytuł nosić będzie wystawa, której otwarcie zaplanowano na 18. września 2014 roku. Autorem wystawy jest Renata Matysiak.