Czasówka Izerska dużym sukcesem dla Chojnackiego

0
1262
tc chrobry głogów kolarstwo podium

W ostatnią sobotę wakacji, 30. sierpnia 2014 r. zawodnicy grup młodzieżowy TC Chrobry Głogów wzięli udział w jeździe indywidualnej na czas w ramach Cyklu Czasówek Karkonoskich Czasówka Izerska, która okazała się zwycięska dla głogowianina Adriana Chojnackiego.

Czasówka Izerska to impreza, która jest organizowana w ramach Czasówek Karkonoskich. W sobotę 30. sierpnia odbył się już kolejny etap w ramach tego cyklu, który zdecydowanie do najłatwiejszych nie należy.

Ponad dziewięćdziesięciu zawodników startowało co 1 min. lub 30 sek. w Szklarskiej Porębie Dolnej i musiało pokonać trasę 5000 m. aż do Zakrętu Śmierci. Wyścig rozgrywany jest przy ruchu drogowym otwartym pod górę, co stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ oprócz skupienia uwagi na wyścigu, należało dostosować się do przepisów ruchu drogowego – prawa strona.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z kategorii: młodzik, junior młodszy, junior, senior, Cyklosport i masters (Kobiety i Mężczyźni), a także niezrzeszenie Open od 19 lat. Prawo startu w wyścigu miały osoby posiadające licencję kolarską.

W licznej grupie uczestników znaleźli się także przedstawiciele TC Chrobry Głogów, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli naprawdę dobre miejsca, a nawet zwycięstwo. Pierwsze miejsce w Kategorii Junior Zdobył Adrian Chojnacki, dla którego uczestnictwo w tym wyścigu nie było pierwszyzną. W roku ubiegłym Adrian brał udział m.in. w XV Wyścigu MTB ”Puchar Dzieci Głogowskich”, na którym zajął 4. miejsce, w IV edycja Czasówki Gorzanowickiej, gdzie uplasował się na miejscu siódmym, startował również w XIX Międzynarodowych otwartych zawodach w kolarstwie górskim Lubawka.

Adrian nie był jedynym zawodnikiem z Głogowa, który odniósł sukces na wymagającej, górskiej trasie Czasówki Izerskiej. Jego koledzy, młodsi podopieczni Kamili Szadkowskiej, Dawid Lewicki i Mateusz Husarski uplasowali się zaraz za podium na IV i V miejscu wśród Młodzików.

Przypomnijmy, że w sierpniu zawodnicy z Głogowa uczestniczyli również w innych wyścigach. Mateusz Husarski i Dawid Lewicki brali udział w MMM – wyścigu ze startu wspólnego, który odbywał się w Roztoczniku. Wówczas Mateusz zajął 5 miejsce, natomiast Dawid uplasował się na miejscu 9-tym.

W tym samym czasie w zawodach startował Adrian Chojnacki. Młody sportowiec wystartował wówczas w bardzo silnie obsadzonym Międzynarodowym Wyścigu Juniorów ”Wałbrzyski Górski Wyścig Kolarski”. W klasyfikacji końcowej reprezentantowi TC Chrobrego Głogów udało się uzyskać świetne 35 miejsce.

Wszystkim młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych kolarskich sukcesów!