CLJ: Kilka minut dzieliło Chrobrego Głogów od derbowego remisu

0
1345

Rozpoczęli idealnie, jednak po końcowym gwizdku powody do radości mieli rywale. Młodzieżowy zespół Chrobrego Głogów przegrał swoje pierwsze spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów ze Śląskiem Wrocław 1:2. Do remisu głogowianom zabrakło niewiele. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska przesądził losy w 84. minucie spotkania.

Juniorzy Chrobrego Głogów w pierwszej kolejce młodzieżowej ekstraklasy zmierzyli się na swoim boisku ze Śląskiem Wrocław. Zdecydowanie bardziej doświadczony przeciwnik szybko został jednak zaskoczony przez pomarańczowo-czarnych. Już w 7. minucie drogę do bramki znalazł Maciej Magdziak i podopieczni Pawła Rząsy świętowali fantastyczne przywitanie z Centralną Ligą Juniorów.

Niestety, radość nie trwała długo. W 14. minucie wrocławianie doprowadzili do wyrównania. Taki rezultat i tak był dla głogowian niezły. Beniaminek CLJ ambitnie walczył, jednak na sześć minut przed końcem ponownie świętował Śląsk. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w derbowym pojedynku i komplet punktów powędrował do Wrocławia.

„Graliśmy z bardzo silnym zespołem. Byliśmy nastawieni na średni pressing i kontratak. Pierwsza połowa była dla nas bardzo dobra, wyrównana. W drugiej przewagę miał już Śląsk, ale jednak utrata gola na kilka minut przed końcem boli. Zasłużyliśmy na remis. Szkoda, żałujemy, że nie udało się utrzymać remisu do końca, tyle że to najlepsza liga juniorska w Polsce. O tym trzeba pamiętać. Mimo wszystko występ przeciwko Śląskowi jest dla nas obiecujący. Myślę, że pokazał, iż z każdym możemy tu pograć” – powiedział Paweł Rząsa, trener juniorów Chrobrego Głogów.

Kolejny sprawdzian czeka pomarańczowo-czarnych 12 sierpnia. Zadanie nie będzie łatwe, bo głogowianie pojadą do Lubina. Na swój stadion drużyna wróci 19 sierpnia konfrontacją z Salosem Szczecin.

CHROBRY GŁOGÓW – ŚLĄSK WROCŁAW 1:2 (1:1)

1:0 Magdziak 7