Chrobry II Głogów zdecydowanie lepszy od Zagłębia II Lubin!

0
1338

W miniony weekend pomarańczowo-czarni mieli patent na liderów w swoich rozgrywkach. Pierwszy zespół Chrobrego Głogów wygrał mecz w Sosnowcu, natomiast dzień później trzy punkty dopisały do swojego konta głogowskie rezerwy. W spotkaniu dolnośląskiej IV ligi, podopieczni Jarosława Helwiga okazali się lepsi od rezerw Zagłębia Lubin, wygrywając 3:0.

W zespole Chrobrego II Głogów na derbowe spotkanie wybiegło kilku zawodników mających za sobą pierwszoligowe występy. Od pierwszych minut na murawie grali m.in. Karol Danielak czy Bartosz Machaj. Być może to sprawiło, że głogowianie byli aktywniejsi i już do szatni schodzili z jednobramkową przewagą. W 24. minucie dobrze dogrywał Danielak, natomiast na listę strzelców wpisał się Tomasz Serweta. Ponadto pomarańczowo-czarni dwukrotnie trafili w słupek bramki lubinian.

Kolejne trafienia padały po zmianie stron. W 72. minucie z jedenastego metra nie pomylił się Maksymilian Rozwandowicz i było 2:0. Cztery minuty później strzelec bramki asystował, a futbolówkę do bramki skierował Patryk Obiała. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w derbowej rywalizacji rezerw. Chrobry II Głogów okazał się lepszy od Zagłębia II Lubin i zwyciężył 3:0.

Mimo porażki, zespół z Lubina w dalszym ciągu jest liderem tabeli i ma aktualnie dwa punkty przewagi nad drugim Orkanem Szczedrzykowice. Pomarańczowo-czarni po trzynastu meczach mają w swoim dorobku 17 oczek, co daje im 7. lokatę. 12 listopada głogowianie zagrają z przedostatnim w stawce Zametem Przemków, natomiast później czeka ich domowa konfrontacja z GKS-em Warta Bolesławiecka.

CHROBRY II GŁOGÓW – ZAGŁĘBIE II LUBIN 3:0 (1:0)

1:0 Serweta 24
2:0 Rozwandowicz 72 (k)
3:0 Obiała 76

CHROBRY II: Rzepecki – Rybak, Kwiecień (46 Kraska), Magdziak, Szubertowski, Rozwandowicz, Bonecki (70. Dobrakowski), Danielak (70. Suchora), Serweta, Kowalczyk (70. Nawrot), Machaj B.

ZAGŁĘBIE II: Hładun – Błąd (80. Witsanko), Jończy, Oko, Bieliński, Szymankiewicz (72. Soszyński), Mucha, Jagiełło, Siemaszko, Vlasko, Piotrowski (60. Nowacki).

ŻÓŁTE KARTKI: Obiała – Błąd.