Chrobry Głogów gromi w sparingu

0
1163

Piłkarze pierwszoligowego Chrobrego Głogów wygrali kolejny sparing tego lata. Dziś na głogowskim boisku pomarańczowo-czarni okazali się lepsi od Polonii Środa Wielkopolska, którą pokonali 4:0. Bohaterem meczu był niedawno pozyskany Damian Kowalczyk, który aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania otworzył Michał Ilków-Gołąb. Obrońca Chrobrego trafił już w trzeciej minucie.

Dla głogowian był to czwarty mecz kontrolny tego lata. Wcześniej podopieczni Ireneusza Mamrota zagrali trzy spotkania i odnieśli w nich komplet zwycięstw. Dziś pomarańczowo-czarni zmierzyli się z Polonią Środa Wielkopolska i pewnie zwyciężyli 4:0. Strzelanie już w 3. minucie rozpoczął Michał Ilków-Gołąb. Obrońca Chrobrego Głogów dał kolegom sygnał do dalszego ataku, a na efekty trzeba było czekać 25 minut. Przed przerwą trzykrotnie na listę strzelców wpisał się pozyskany niedawno Damian Kowalczyk i już do przerwy było 4:0.

Po zmianie stron nie bramki już nie padły i spotkanie zakończyło się wynikiem sprzed przerwy. Głogowianie mieli jednak okazje, by zdobyć więcej bramek. Dwukrotnie trafili w poprzeczkę. Mecz z Polonią Środa Wielkopolska zakończył serię sparingów. Teraz podopieczni Ireneusza Mamrota zagrają o stawkę. W sobotę 23 lipca pomarańczowo-czarni pojadą do Częstochowy na mecz z Rakowem. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach Pucharu Polski. Tydzień później zawodnicy Chrobrego zainaugurują rozgrywki ligowe. Na początek zespół z naszego miasta pojedzie do Olsztyna, natomiast w drugiej kolejce do Głogowa zawita GKS Katowice.

Dziś pomarańczowo-czarni mieli zaplanowany jeszcze jeden test-mecz. Przeciwnikiem miała być Elana Toruń, jednak sparing został odwołany na prośbę gości. Podsumowując, głogowianie zagrali cztery mecze kontrolne. Pokonali w nich Raków Częstochowa 1:0, Zagłębie Lubin 3:1, czeski FC Hradec Králové 1:0 i Polonię Środa Wielkopolska 4:0. Miejmy nadzieję, że dyspozycja ze sparingów zostanie utrzymana w meczach o stawkę i pomarańczowo-czarni dobrze wejdą w sezon 2016/2017.

CHROBRY GŁOGÓW – POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA 4:0 (4:0)
Bramki:
1:0 Ilków-Gołąb 3
2:0 Kowalczyk 28
3:0 Kowalczyk 33
4:0 Kowalczyk 42

CHROBRY GŁOGÓW: Janicki – Ilków-Gołąb (46. Bogusz), Michalski (46. Kwiecień), Murawski (65. Michalski), Szubertowski (46. Hodowany), Bonecki (46. Szczepaniak (70. Kobiela)), Rozwandowicz (46. Bonecki), Gąsior (46. Machaj B.), Sędziak (46. Kościelniak), Kowalczyk (46. Wojciechowski), Szczepaniak (46. Bednarski).

POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA: Biba – Borucki, Barabasz, Lisek, Wolkiewicz, Gajda, Roszak, Jurga, Solarek, Pawlak, Świątek.