Cenny remis KGHM Zagłębia Lubin w Belgradzie

0
1218

Bezbramkowy remis na trudnym terenie w Belgradzie wywalczyli piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. Podopieczni Piotra Stokowca rywalizowali w II rundzie eliminacji do Ligi Europy z tamtejszym Partizanem, a mecz zakończył się wynikiem 0:0. Biorąc pod uwagę przewagę gospodarzy w tym spotkaniu, wynik należy uznać za spory sukces.

Gospodarze od początku chcieli udowodnić swoją wyższość i pierwsze minuty przebiegały pod ich dyktando. Lubinianie bramce Partizana Belgrad zagrozili w 24. minucie. Strzał Arkadiusza Woźniaka został zablokowany, do futbolówki doszedł Łukasz Piątek, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką miejscowych. Zdecydowanie więcej sytuacji stworzyli sobie zawodnicy z Serbii. Najlepszą z nich w pierwszej połowie miał Miroslav Bogosavac. Lewy obrońca Partizana trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron gospodarze ponownie trafili w obramowanie bramki KGHM Zagłębia Lubin. W 56. minucie sytuacja podopiecznych Piotra Stokowca skomplikowała się, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Michal Papadopulos. Gospodarze cały czas stwarzali zagrożenie pod bramką lubinian, jednak nie miało to przełożenia na wynik. Duża w tym też zasługa dobrze broniącego Martina Polacka.

W kolejnych minutach dwie dobre okazje stworzyli sobie goście. Najpierw po dośrodkowaniu Łukasza Janoszki obok słupka uderzył Adrian Rakowski, a kilka minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Łukasz Piątek. Strzał pomocnika Zagłębia był jednak niecelny.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale zdecydowanie więcej z gry mieli gracze Partizana Belgrad. Wynik ten należy rozpatrywać w kategorii sukcesu, szczególnie biorąc pod uwagę przebieg boiskowej rywalizacji.

„Dawno nie graliśmy w takim stylu defensywnym. Szczególnie po czerwonej kartki. Partizan zmusił nas do niskiego pressingu. Rywal pokazał, że jest dobrym zespołem i będzie się rozkręcał z meczu, na mecz. Jestem zadowolony z tego, że przede wszystkim tworzymy drużyny. Nie mamy doświadczenia w grach pucharowych i to było widać. Pokazaliśmy dojrzałość, wolę walki – szczególnie w defensywie. Często zdarza się, że drużyna, która gra niski pressing wyprowadza kontrataki i tak dzisiaj było” – skomentował trener „Miedziowych”, Piotr Stokowiec. Rewanż odbędzie się 21 lipca w Lubinie.

Partizan Belgrad – KGHM Zagłębie Lubin 0:0

Partizan: Bojan Saranov – Miroslav Vulicević, Nemanja Mihajlović, Miroslav Bogosavac, Everton, Nikola Durdić (69′ Waleri Bożinow), Cedric Gogoua, Miroslav Radović, Nikola Milenković, Marko Janković.

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski (73′ Jakub Tosik), Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Arkadiusz Woźniak, Adrian Rakowski (65′ Krzysztof Piątek), Łukasz Janoszka (83′ Jan Vlasko), Michal Papadopulos.

Żółte kartki: Everton (Partizan) oraz Michal Papadopulos,Arkadiusz Woźniak (Zagłębie).

Czerwona kartka: Michal Papadopulos /56′ – za drugą żółtą/ (Zagłębie).

Sędzia: Eitan Shmuelevitz (Izrael).