CCC Polkowice z Pucharem Polski!

0
811

Koszykarki CCC Polkowice zdobyły po raz trzeci Puchar Polski Kobiet w koszykówce. W final four, które odbywało się w Bydgoszczy, najpierw w półfinale odprawiły z kwitkiem lokalne Artego, by w decydującym spotkaniu pokonać inny zespół z kujaw i pomorza – Energę Toruń.

Sobotni półfinał z Artego był dla CCC spacerkiem. Jest to o tyle zaskakujące, że na początku 2019 roku w tej samej hali lepszy okazał się zespół z grodu nad Brdą. Tym razem jednak od samego początku gra Pomarańczowych była koszykarskim majstersztykiem.

Mecz zaczęliśmy od mocnego uderzenia i prowadzenia 13:0, a w całej pierwszej kwarcie daliśmy sobie rzucić zaledwie sześć punktów. Zwycięstwo przypieczętowała celnym rzutem za 2 punkty polkowiczanka, Karolina Puss, a na tablicy widniał wynik 78:45.

Trudno się zatem dziwić, że do niedzielnego meczu, rozgrywanego o godz. 15, nasze koszykarki mogły podejść z pewną dozą optymizmu. Pewną, albowiem Energa Toruń to rywal, który notuje serię sensacyjnych wygranych w lidze. Nasze rywalki w ostatnich czterech meczach zmierzyły się z absolutną czołówką ligi, pokonując kolejno ekipy z Krakowa, Wrocławia i Bydgoszczy; dodatkowo, w półfinale Energa rozprawiła się z Arką Gdynia, innym zespołem ze ścisłego topu Energa Basket Ligi Kobiet.

Dobra seria torunianek nie zdała się na wiele – wyrównana była wyłącznie pierwsza kwarta. Od wtedy też CCC sukcesywnie powiększało przewagę. Nasz zespół grał na wysokiej skuteczności (50% za dwa i przyzwoite 35% za trzy), deskę zdominowała Temitope Fagbenle, która zanotowała w całym meczu double-double (14 pkt, 11 zbiórek).

Ostateczny wynik? 66:45. Trofeum, trzeci raz w historii, jedzie zatem do Polkowic.
Temi Fagbenle, Brytyjka występująca w naszych szeregach, została uznana MVP (Najbardziej Wartościowy Gracz) turnieju. Trafiła ona również, siłą rzeczy, do pierwszej piątki Final Four. Skład z naszą środkową uzupełniły reprezentujące CCC: Tiffany Hayes, Styliani Kaltsidou, a także występujące w ekipie Energii Angelika Stankiewicz i Alice Kunek.

Puchar Polski w koszykówce kobiet zdobyty w 2019 roku trafi do gabloty z tymi uzyskanymi w 2004 i 2013 roku przez nasz zespół. Tym samym nasz zespół trafił do grona ekip z Gdyni, Pabianic i Krakowa, które to jako jedyne w kraju wygrały to trofeum przynajmniej trzy razy w historii. Za wygraną klub zainkasował 20 000 zł przekazane po finale przez przedstawicieli sponsora rozgrywek, firmę Suzuki.

Puchar Polski rozegrano w przerwie między meczami w lidze. W tejże nasze koszykarki zmierzą się w najbliższym meczu… ponownie z toruńską ekipą. Mecz zostanie rozegrany w przyszły weekend w grodzie Kopernika. W międzyczasie Pomarańczowe czeka wyjazd do Charleroi w Belgii, gdzie w ramach rundy rewanżowej Euroligi zmierzymy się z Castors Braine. To spotkanie już w środę o godz. 20. Transmisję przeprowadzi oficjalny kanał Fiba na Youtube.