– REKLAMA –

Legnica

Udana inauguracja obozu w Turcji

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Miedzi Legnica pokonali przedstawiciela najwyższej klasy rozgrywkowej w Bułgarii, Slavię Sofia 2:1. Trener Dominik Nowak desygnował do gry dwa składy, a każdy spędził na boisku po 45 minut.

Zamień użytkowanie wieczyste w prawo własności

Od 1 stycznia 2019 r., możliwe jest przekształcanie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe, w prawo własności. W Legnicy ta zamiana dotyczyć może ok. tysiąca nieruchomości, czyli ponad 10 tysięcy obecnych użytkowników wieczystych.

Ile wynosi zasiłek opiekuńczy i komu przysługuje?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicowi lub opiekunowi prawnemu, który jest objęty ubezpieczeniem chorobowym w ZUS. Sprawdź w naszym artykule kiedy możesz się starać o zasiłek opiekuńczy, kiedy nie otrzymasz zasiłku opiekuńczego oraz ile wynosi aktualnie okres wypłaty zasiłku opiekuńczego wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
DWUP Dolny Sląsk KFS 2019 w subregionie legnicko-głogowskim.jpg

Do subregionu legnicko-głogowskiego trafi 2,68 mln zł z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Znany jest już dokładny podział pieniędzy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów będą mieć do dyspozycji od 150 tys. zł do 3,2 mln zł na szkolenia swoich pracowników. W sumie na ten cel do dolnośląskich powiatów trafi rekordowa suma 13,59 mln zł.

W parku Miejskim jest bezpieczniej. Zamontowano kamery monitoringu

O kolejne pięć kamer rozbudowany został monitoring miejski. Urządzenia zamontowane zostały w parku Miejskim i już działają.

Rozstrzygnięto przetarg na utrzymanie placów zabaw

Legnicka firma „Jakóbowski”, składając ofertę nieco powyżej 368 tys. zł, wygrała przetarg na bieżące utrzymanie placów zabaw. Umowa obowiązuje końca tego roku.

POPULARNE

HOT NEWS

X
X