– REKLAMA –

Legnica

Co kryje miasto tajemnic? Dowiesz się na spotkaniu autorskim z Przemkiem Corso

Legnicka Biblioteka Publiczna (ul. Piastowska 22) zaprasza 21 lutego na spotkanie z Przemkiem Corso, autorem m.in. książek o archeologu Robercie Karczu. Początek godz. 17.30.

O czym myślą ptaki? Dowiesz się tego w sobotę w Akademii Rycerskiej

Czy ryba ma głos? Co mówi nietoperz? I co mają na myśli ptaki? Odpowiedzi na te - i wiele innych, ciekawych pytań - znajdziecie już 16 lutego (sobota), w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, podczas słuchowiska „Dźwiękowe wybryki natury”, na które zapraszamy dzieci od lat 5 wraz z opiekunami. Początek wydarzenia o godz. 14.00, wstęp jest bezpłatny.
Miedziak Fluiconnecto przemysł ciężki utrzymanie ruchu maszyny

Wrocławskie Fluiconnecto kluczem do utrzymania ruchu dolnośląskiego przemysłu?

Teren Wrocławia, ale też ogólnie całego województwa dolnośląskiego, jest niezwykle bogaty w różnego rodzaju zakłady przemysłowe, w których ruch musi być utrzymany przez cały czas dla sprawnego ich funkcjonowania. W przemyśle nie można pozwolić sobie na przestoje, bo generuje to ogromne straty finansowe. Właśnie w tym przemysł wspiera firma Fluiconnecto, mająca swoją siedzibę we Wrocławiu, a działająca w całym województwie dolnośląskim.

Legnica mistrzem wśród samorządowych liderów

Związek Powiatów Polskich przyznał Legnicy tytuł Super Powiatu. Wyróżnienie związane jest z wynikami samorządów, osiągniętymi w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2018. Wśród najlepiej zarządzanych miast na prawach powiatu Legnica zajęła trzecie miejsce, po Nowym Sączu i Rzeszowie.

Udana inauguracja obozu w Turcji

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Miedzi Legnica pokonali przedstawiciela najwyższej klasy rozgrywkowej w Bułgarii, Slavię Sofia 2:1. Trener Dominik Nowak desygnował do gry dwa składy, a każdy spędził na boisku po 45 minut.

Zamień użytkowanie wieczyste w prawo własności

Od 1 stycznia 2019 r., możliwe jest przekształcanie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe, w prawo własności. W Legnicy ta zamiana dotyczyć może ok. tysiąca nieruchomości, czyli ponad 10 tysięcy obecnych użytkowników wieczystych.

POPULARNE

HOT NEWS

X
X