Gm. Lubin

Jerzy Dzikowski Wolonatriuszem Roku 2018

Jest znanym społecznikiem z Karczowisk, który większość swojego czasu wolnego poświęca na pracę z dziećmi i młodzieżą, angażując niejednokrotnie własne środki. Za swoją bezinteresowną pracę i zaangażowanie Jerzy Dzikowski odebrał dziś tytuł Wolontariusza Roku 2018 a do tego mnóstwo gratulacji i życzeń. Tym samy dołączył do grona 22 osób z Gminy Lubin wyróżnionych tym zaszczytnym tytułem.

Turniej rugby z unijnym wsparciem

W drugim tygodniu listopada odbył się „JESIENNY TURNIEJ RUGBY TAG”, którego organizatorem był gminny Uczniowski Klub Sportowy Rugby Huragan. Na organizację tegoż projektu klub uzyskał dofinansowanie ze środków programu FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH 2018 dla młodych organizacji pozarządowych.

25. rocznica kapłaństwa Księdza Tadeusza Żurka

Wspólnie z rodziną, braćmi w kapłaństwie i parafianami z Czerńca, Siedlec i Księginic świętował Ksiądz Proboszcz Tadeusz Żurek 25. rocznicę swego oddania się Panu Bogu. Ksiądz Tadeusz Święcenia Kapłańskie otrzymał w wieku 25 lat, 20 maja 1993 roku w Legnicy, a uroczystości odbyły się w listopadzie.

Gmina Przyjazna Seniorom

Gmina Lubin przystępuje do Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Oznacza to, że każdy mieszkaniec Gminy Lubin, który ukończył 60 lat będzie mógł ubiegać się o wydanie takiej karty.

Z wizytą u dostojnej jubilatki

Pani Maria Korcz, mieszkanka Obory, obchodziła swoje 90. urodziny. Przyjęcie z okazji jubileuszu zgromadziło całą wielopokoleniową rodzinę. Pani Maria urodziła czworo dzieci, a doczekała się już dziewięciorga wnuków, ośmiorga prawnuków i trojga praprawnuków. Dostojną jubilatkę odwiedził również wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca i jego pasażerowie trafili do policyjnej celi

Nawet do pięciu lat więzienia grozi 18-letniemu mężczyźnie, który uciekał przed lubińskimi policjantami. Funkcjonariusze dogonili uciekiniera, który jak się okazało, miał wiele na sumieniu. Podobnie jak przewożeni przez niego pasażerowie. Dwaj mężczyźni w wieku 18 i 19-lat, a także ich 21 -letnia koleżanka trafili do policyjnej celi. Za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem.
- Advertisement -

POPULARNE

HOT NEWS

X
X