– REKLAMA –

Gm. Lubin

Wspinał się po balkonach i kradł rowery. Został zatrzymany i usłyszał 23 zarzuty

Nawet 15 lat więzienia grozi 23 – letniemu mężczyźnie podejrzanemu o dokonanie serii kradzieżyi włamań na terenie Lubina. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu łącznie 23 czyny. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę ponad 61 tys. złotych. Mężczyzna z popełnienia przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu, a czynów dopuścił się działając w warunkach recydywy. Część przedmiotów policjanci odzyskali i oddali w ręce właścicieli. 23-latek trafił do policyjnej celi, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

100 lat Powstań Śląskich – spotkania autorskie w gminie

Sejm ogłosił rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich. W ten sposób Parlament wyraził „wdzięczność za wkład pokoleń ludu śląskiego w walkę o niepodległość Rzeczypospolitej, a potem jej odbudowę, oraz za wywarcie istotnego wpływu na kształt granic odrodzonego i niepodległego państwa polskiego”. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce zaprosiła na spotkania z dziećmi śląskiego pisarza Kazimierza Szymeczko, autora książek dla dzieci i młodzieży.

Światowy Dzień Poezji

Z okazji Światowego Dnia Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie, w świetlicy...
Miedziak.info.pl Lekarstwo Tabletki Pigułki Apteka Zdrowie Choroba

DOPALACZE – apel policji do rodziców i opiekunów

Lubińska Policja i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie, chcąc uświadomić młodzież i rodziców o negatywnym działaniu dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, przez cały rok szkolny wspólnie prowadzą spotkania w szkołach w ramach projektu pn. "Wolność bez nałogu". Osobno dla rodziców odbywały się spotkania z przedstawicielem Biura Profilaktyki Uzależnień.

Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

Z roku na rok wzrasta liczba odławianych na terenie Gminy Lubin bezdomnych psów i kotów. Rosną w związku z tym koszty, które gmina musi wydać na realizację „Programu opieki na bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganie bezdomności zwierząt”. W ubiegłym roku wydano na ten cel 137,5 tys. zł w tym roku zabezpieczono prawie 170 tys. zł.

Wielkanocne konkursy plastyczne rozstrzygnięte

183 kartki i 64 pisanki wpłynęły na tegoroczne konkursy wielkanocne zorganizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Ich rozstrzygnięcie odbyło się podczas XI edycji TRADYCJI WIELKANOCNYCH w Krzeczynie Małym. Nagrody wręczali zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki oraz dyrektor OKGL Magdalena Dubińska.

POPULARNE

HOT NEWS