– REKLAMA –

Gm. Lubin

„Alarm!” w Raszówce

Kiedy krzywdzeni są ludzie, a urzędnicy żonglują ludzkim losem, gdy w sądach nie można znaleźć sprawiedliwości, wtedy do akcji wkraczają reporterzy „Alarmu!” – to dewiza reporterskiego programu telewizyjnej „Jedynki”, który gościł ostatnio w Raszówce. Temat audycji – to oczywiście głośne ostatnio w całej Polsce – usunięcie z rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich przystanków w Gorzelinie, Raszówce, Chróstniku i Rzeszotarach.

Kradzionym rowerem pojechał na włam

Kradzionym rowerem pojechał na włam Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi Lubina, podejrzanemu o liczne kradzieże z włamaniem do samochodów. Jak ustalili policjanci mężczyzna najpierw wybijał szyby w zaparkowanych pojazdach, a następnie kradł ze środka wszystko co mógł później sprzedać. Ten proceder trwał od stycznia br. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol prewencji, chwilę po informacji przekazanej przez mieszkańca Lubina. Podejrzany uciekał przed funkcjonariuszami na skradzionym wcześniej rowerze. Teraz losem 28-latka zajmie się sąd.

Kolejne miejscowości świętowały Dzień Dziecka

W Raszowej w przepięknym, zabytkowym parku, a w Chróstniku w klimatyzowanej świetlicy odbyły się imprezy z okazji Dnia Dziecka. W obydwu przypadkach maluchy bawiły się doskonale, a ze specjalnymi życzeniami przyjechał do nich wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Wypadek z udziałem rowerzystki. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia

Kwadrans przed godziną 13.00, dnia 11 czerwca 2019 roku, na ul. Ścinawskiej w Lubinie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki. W wyniku tego zdarzenia 69-letnia kobieta trafiła z poważnymi obrażeniami do szpitala. Na miejscu pracowali lubińscy policjanci. Teraz funkcjonariusze będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Spotkanie pisarki z młodymi czytelnikami

Biblioteka w Raszówce po raz kolejny wzięła udział w projekcie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu pod hasłem-  XVI Dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”.

90-lecie Heleny Książek z miejscowości Obora

Klimat Gminy Lubin chyba sprzyja długowieczności bowiem w tym roku mamy już  97 mieszkańców powyżej 90 roku życia. Do grona szacownych jubilatów dołączyła Helena Książek z miejscowości Obora, którą z okazji tego pięknego jubileuszu odwiedził Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin oraz Krzysztof Kandut sołtys Obory.

POPULARNE

HOT NEWS