Siódemka Miedź Legnica poległa w Chrzanowie

0
1269

Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica, którzy w miniony weekend rywalizowali na parkiecie MTS-u Chrzanów. Legniczanie przegrywali przez całe spotkanie i o ile do przerwy przewaga gospodarzy nie była zbyt wysoka, to po zmianie stron MTS zdecydowanie przejął kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

MTS Chrzanów prowadził od początku meczu. Gospodarze sumiennie wykonywali swoje zadanie i rzucali kolejne bramki, przybliżając się do zwycięstwa w spotkaniu. W pierwszej odsłonie miejscowi trzymali legniczan na dystansie 3-4 bramek, a do szatni schodzili prowadząc 16:14. Podopieczni Piotra Będzikowskiego mieli wówczas nadzieję na korzystny wynik, jednak wszystko przekreśliła druga połowa.

Po zmianie stron szczypiorniści MTS-u odskoczyli zawodnikom Siódemki Miedź Legnica i stopniowo powiększali swoją przewagę. W 50. minucie gospodarze prowadzili już 26:21 i wówczas stało się jasne, że legniczanie wrócą na Dolny Śląsk bez punktów. Miejscowi zdołali jeszcze powiększyć swoją przewagę i wygrali cały mecz 32:25.

„Przegraliśmy zasłużenie. Kryzys? Mam nadzieję, że to za duże słowo. Zrobimy wszystko, by w następnym meczu wrócić na właściwe tory. Nie stać nas dziś było na skuteczny pościg. Zabrakło nam atutów. Gospodarze walczą o utrzymanie. Grali jak o życie. Z takimi drużynami zawsze jest ciężko” – ocenił po meczu trener Będzikowski.

Po rozegraniu osiemnastu gier szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica zajmują 5. miejsce w tabeli pierwszoligowej grupy B i mają w swoim dorobku 22 punkty. Liderem rozgrywek jest MKS Piotrkwianin Piotrków Trybunalski, który wyprzedza KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski oraz MKS Olimpię MEDEX Piekary Śląskie. Kolejnym przeciwnikiem legniczan będzie przedostatni w tabeli Viret CMC Zawiercie. Podopieczni Piotra Będzikowskiego wyjdą na parkiet w najbliższą sobotę 12 marca o godz. 18:00. Pierwszy mecz rozegrano na parkiecie w Zawierciu w październiku ubiegłego roku i zakończył się on pewnym zwycięstwem gospodarzy 29:22.

MTS Chrzanów – Siódemka Miedź Legnica 32:25 (16:14)

MTS Chrzanów: Gil, Górkowski, Wiatr – Bednarczyk 8/2, Kirsz 8/2, M. Skoczylas 6, Madeja 3, Cupisz 2, D. Skoczylas 2, Sieczka 2/1, Orlicki 1, Kowal, Stroński, .