– REKLAMA –
Strona główna Powiat Legnicki Gm. Legnickie Pole

Gm. Legnickie Pole

TutajGLOGOW.pl 2016-10-19 Zbiórka śmieci Tesco Głogów śmieci odpady butelki (fot.J.Kowlaski)

Odpady w 2019 roku w Gminie Legnickie Pole

Gmina Legnickie Pole informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska (Dz. U. z 2017 r. poz. 19) w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów – od stycznia 2019 roku jesteśmy zobowiązani do wydzielenie nowej frakcji odpadów tj.: PAPIERU.

Umowa na azbest podpisana

W środę Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka podpisał umowę na dofinansowanie zadania pod nazwą "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Legnickie Pole – etap III”.

Rozkład jazy darmowego busa na dzień 4 listopada w gminie Legnickie Pole

4 listopada br., w dniu II tury wyborów, będzie kursował bus dowożący mieszkańców gminy Legnickie Pole do lokali wyborczych.

Pomoc rolnikom w Gminie Legnickie Pole

Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka, mając na uwadze wysokość szkód, jakie wystąpiły w gospodarstwach rolnych na terenie naszej gminy, przygotował projekt uchwały w sprawie udzielenia ulgi w podatku rolnym w postaci umorzenia podatku rolnego za jeden kwartał 2018 roku. Rolnicy, którzy opłacili podatek w całości za rok bieżący, będą mogli wnioskować o umorzenie podatku rolnego za jeden kwartał w 2019 roku.

Inscenizacja Bitwy pod Legnicą

W dniach 5.05-6.05.2017 odbędzie się Inscenizacja Bitwy pod Legnicą. Przedstawiamy program wydarzenia w Legnickim Polu. Wstęp jest bezpłatny.

Sylwestrowa noc trudnym czasem dla czworonogów

Ci ludzie, którzy mają psy, dobrze wiedzą, że w sytuacjach stresowych mogą się one zachowywać w bardzo różny sposób. Niektóre chowają się w swoich kryjówkach, inne chcą uciekać jak najdalej, a jeszcze inne stają się agresywne. Sylwestrowa noc jest dla czworonogów tym bardziej trudna, iż nagłe wybuchy podświadomie podpowiadają im, że stoją w sytuacji zagrożenia. Są jednak sposoby, aby pomóc im w tym trudnym czasie.

POPULARNE

HOT NEWS