Piłka nożna: Chrobry Głogów w ćwierćfinale Pucharu Polski!

0
1159

Piłkarze Chrobrego Głogów w najlepszej ósemce Pucharu Polski. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego wygrali wczorajszy mecz z Piastem Gliwice 2:1 i zameldowali się w ćwierćfinale rozgrywek. Wtorkowe spotkanie lepiej rozpoczęli goście, jednak trafienia Mateusza Machaja oraz Konrada Kaczmarka zapewniły przepustkę do dalszej gry. Kolejnym rywalem głogowian będzie Arka Gdynia.

Wtorkowy mecz był pierwszym dla Chrobrego Głogów w 1/8 finału Pucharu Polski od 38 lat. Poprzednio pomarańczowo-czarni zaszli tak daleko w sezonie 1979/1980, który zakończyli na półfinale z Legią Warszawa. Pojedynek z ekstraklasowym Piastem Gliwice dawał szansę na zbliżenie się do historycznego osiągnięcia. Warunek był tylko jeden – zwycięstwo.

Głogowianie mogli wyjść na prowadzenie już w pierwszych minutach, gdy w znakomitej sytuacji znalazł się Łukasz Szczepaniak. Zawodnik Chrobrego Głogów stanął oko w oko z bramkarzem Piasta, jednak jego strzał zatrzymał się na słupku. W 26. minucie gliwiczanie otworzyli wynik spotkania po trafieniu Macieja Jankowskiego.

Pomarańczowo-czarni starali się odrobić straty, a najbliższy szczęścia był Konrad Kaczmarek. Wyrównanie przyszło jednak w 42. minucie. Sprytnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Machaj i podopieczni trenera Nicińskiego wrócili do gry!

W drugiej połowie okazje do zdobycia bramki mieli jedni i drudzy. Goście byli bliscy objęcia prowadzenia po uderzeniu Stojana Vranjesa, ale na szczęście dla głogowian, futbolówka trafiła w słupek. Po stronie Chrobrego znów bliski był Kaczmarek, jednak jego strzał głową nie dał upragnionej bramki.

To co nie udało się wcześniej, powiodło się w 67. minucie spotkania. Dośrodkowanie Przemysława Stolca zamknął Kaczmarek i Chrobry prowadził 2:1! Głogowianie nie wypuścili cennego prowadzenia i po końcowym gwizdku mieli wielkie powody do radości. Pomarańczowo-czarni awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski!

„Cieszymy się, ale ten mecz już za nami. W sobotę bardzo trudny ligowy z Odrą Opole. Nasza w tym głowa, aby podejść do niego poważnie. Nie dopuszczę do tego, aby ktoś myślał, że jest superfajnie. Liga też jest bardzo ważna” – powiedział trener Niciński.

Rywalem w walce o półfinał PP będzie Arka Gdynia.

CHROBRY GŁOGÓW – PIAST GLIWICE 2:1 (1:1)

0:1 Jankowski 26

1:1 Machaj M. 42

2:1 Kaczmarek 67

CHROBRY: Gospodinov – Stolc, Michalec, Michalski, Danielak, Napolov (60. Machaj B.), Gąsior, Mandrysz, Szczepaniak, Machaj M. (90. Borecki), Kaczmarek (87 Kowalczyk).

PIAST: Rusov – Pietrowski, Jankowski, Angielski (57. Krakowczyk), Jagiełło (68 Gojko), Zivec (79. Valencia), Mójta, Dziczek, Vranjes, Korun, Hebert.

ŻÓŁTE KARTKI: Stolc (Chrobry).

SĘDZIA: Paweł Pskit (Łódź).