– REKLAMA –

Lubin

Dzielnicowi odwiedzili dzieci w świetlicy. Rozdawali kamizelki propagując wśród najmłodszych bezpieczeństwo podczas wakacji.

Dzieci, które nie wyjechały jeszcze na wakacje i przebywają w miejscu zamieszkania, czas wolny spędzają na półkoloniach, bądź w świetlicach, w których organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Dla policjantów jest to również okazja, aby w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” i „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie.

Wakacyjny rozkład jazdy

Do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy Lubińskich Przewozów Pasażerskich. Co prawda na liniach obejmujących Gminę Lubin jedyną zmianą jest wprowadzenie nowego przystanku w Krzeczynie Wielkim w kierunku Gorzycy- Krzeczyn Wielki 06 dla linii nr 101. Warto jednak zapoznać się ze zmianami w Lubinie i nową linią do Polkowic.

Złodziej Jaguara i dwóch paserów zatrzymanych przez policjantów

Policjanci z lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn. Jeden z nich, 35 - letni mieszkaniec Lubina, podejrzany jest o kradzież samochodu osobowego marki Jaguar XJ o wartości około 150 tysięcy złotych. W ręce policjantów wpadło również 2 paserów. U jednego z nich funkcjonariusze znaleźli części skradzionego pojazdu. Podejrzanym przedstawiono już zarzuty, a za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem. Wszyscy trzej mężczyźni mają bogatą przeszłość kryminalną.
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Wypoczywając nad wodą pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

Piękna pogoda, wysokie temperatury sprawiają, że coraz częściej odpoczywamy nad wodą. Dolnośląscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach rzek, stawów, basenów i kąpielisk. Pamiętajmy, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Wchodzenie do wody po alkoholu i w miejscach gdzie jest to zabronione może być przyczyną ewentualnej tragedii.

Pogrom na boisku w Szklarach Górnych

W 24. kolejce B-klasy grupy 2 było wiele emocji i jeszcze więcej goli. Unia Szklary Górne podejmowała Nową Wieś Lubińską. Nasi pokazali pazur strzelając...
ZDJĘCIE: flaga Unii Europejskiej na tle rusztowania

Niedziela, 26 maja. Lepiej zagłosuj w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Już 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polki i Polacy biorą w nich udział mniej licznie niż w wyborach parlamentarnych czy prezydenckich. Dla Polski będą to czwarte wybory do Parlamentu Europejskiego. Tym razem, zależy od nich szczególnie wiele: nie tylko kwestie pragmatyczne jak budżet, tempo rozwoju gospodarczego, ale także wybór wartości i kierunek rozwoju Unii Europejskiej. Dlatego takie znaczenie ma zaangażowanie wyborców, którzy dotąd nie wykorzystywali w pełni swoich praw. W 2014 roku frekwencja wyniosła niecałe 24%. Niższy wynik był tylko na Słowacji i w Czechach. Miejmy nadzieję, że polityczny spór o to, jaka powinna być Europa, pobudzi jak najwięcej osób do zabrania głosu.

POPULARNE

HOT NEWS