Domowa porażka SPS Chrobrego Głogów

0
1223

Po dwóch cennych zwycięstwach, przyszedł czas na porażkę. Drugoligowi siatkarze SPS Chrobrego Głogów przegrali na własnym parkiecie z Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Zielonogórskiego 1:3. Po rozegraniu sześciu spotkań, zawodnicy trenera Krzysztofa Wójcika zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli.

Do meczu z akademikami głogowianie przystępowali mając za sobą dwie cenne wygrane. Pomarańczowo-czarni wygrali na własnym parkiecie z Astrą Nowa Sól, a następnie pokonali STS Olimpię Sulęcin. Zielonogórzanie w ostatniej kolejce przegrali u siebie z MKS Olavią Oława 2:3 i w Głogowie liczyli na jakąkolwiek zdobycz punktową.

Pierwszy set sobotniej rywalizacji należał do gości. Siatkarze Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Zielonogórskiego od początku dążyli do wygranej i zwyciężyli pierwszą odsłonę 25:18. Głogowianie wrócili do gry w drugiej partii, która była bardziej wyrównana niż premierowa. Oba zespoły do samego końca walczyły o zwycięstwo, które ostatecznie powędrowało w ręce głogowian. Podopieczni Krzysztofa Wójcika wygrali 25:23 i był remis.

W trzeciej partii znów więcej powodów do zadowolenia mieli goście z Zielonej Góry. Akademicy wypadli lepiej niż głogowianie i wygrali seta do 21, czym przybliżyli się do końcowego sukcesu. W czwartym secie zielonogórzanie chcieli zakończyć mecz, natomiast pomarańczowo-czarni dążyli do wyrównania i rozstrzygnięcia losów spotkania w tie-breaku. Czwarty set był jednak ostatnim. Siatkarze z Zielonej Góry wygrali go różnicą trzech punktów (25:22) i zwyciężyli całe spotkanie 3:1.

Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Wójcika była to trzecia porażka w bieżących rozgrywkach. Głogowianie mają obecnie na swoim koncie siedem punktów i zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli. Zielonogórzanie mają taki sam dorobek punktowy i plasują się obecne jedną pozycję niżej. Liderem rozgrywek jest Astra Nowa Sól, która wygrała w Gubinie 3:0. Drugie miejsce, z takim samym dorobkiem punktowym (16) zajmują siatkarze WKS Sobieskiego Żagań, a jedno oczko mniej zgromadzili na swoim koncie zawodnicy GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Następne mecze 14 listopada. Pomarańczowo-czarni zagrają na wyjeździe w Oławie.