Ważna wygrana piłkarzy Miedzi Legnica

0
1345
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Cennym zwycięstwem podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza zakończyło się spotkanie 16. kolejki pierwszej ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Bytovią Bytów. O wyniku meczu zadecydowała pierwsza odsłona, w której lepsi byli legniczanie. Autorami bramek dających komplet punktów byli Valerijs Sabala oraz Marquitos.

Obie drużyny zajmowały miejsca w dolnych rejonach tabeli, jednak po tym meczu wiele się spodziewano. W pierwszej części sezonu oba zespoły zawodzą, jednak grają dość efektowną dla oka piłkę i nie inaczej miało być tym razem. Jedni i drudzy podeszli do tego pojedynku bardzo zmotywowani, bo celem były cenne punkty do ligowej tabeli.

Pierwszy groźniejszy atak przeprowadzili legniczanie. W 15. minucie dośrodkowywał Wojciech Łobodziński, a pięknym trafieniem popisał się Valerijs Sabala. Łotewski napastnik w efektowny sposób pokonał bramkarza gości i wyprowadził tym samym legniczan na prowadzenie.

Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego natychmiast ruszyli do odrabiania strat, jednak Miedzianka dobrze się broniła. Dziesięć minut później było już 2:0 Po wymianie kilku podań futbolówka trafiła do Marquitosa, a pomocnik legniczan skierował ją do bramki Bytovii Bytów. Goście grali bardzo ambitnie i nie zamierzali się poddawać. Nadal dobrze radziła sobie jednak defensywa gospodarzy, a dobrą formą imponował też bramkarz Dawid Smug.

W drugiej połowie zawodnicy Tomasza Kafarskiego w dalszym ciągu atakowali, chcąc zniwelować straty. Miedź sumiennie odpierała ataki przyjezdnych, a kilkoma bardzo dobrymi interwencjami popisał się Smug. Legniczanie zaatakowali w 64. minucie. Po ładnej zespołowej akcji strzelał Marquitos, ale piłka zatrzymała się na słupku bramki Bytovii Bytów. Wynik meczu nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały na boisku w Legnicy.

Kolejnym rywalem legniczan będzie Stomil Olsztyn. Mecz zaplanowano na 14 listopada.

Miedź Legnica – Drutex-Bytovia Bytów 2:0 (2:0)
1:0 – Valerijs Sabala 15′
2:0 – Marquitos 25′

Miedź Legnica: Dawid Smug – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Keon Daniel, Adrian Cierpka, Wojciech Łobodziński, Marquitos (86′ Marcin Garuch), Łukasz Garguła (67′ Rumen Trifonov), Valerijs Sabala.

Drutex-Bytovia Bytów: Tomasz Laskowski – Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Wojciech Wilczyński, Adrian Chomiuk (46′ Michał Jakóbowski), Artur Formela, Bartłomiej Poczobut (84′ Mariusz Kryszak), Robert Mandrysz, Dawid Kort, Janusz Surdykowski, Mateusz Klichowicz (71′ Daniel Mąka).

Żółte kartki: Keon Daniel, Wojciech Łobodziński (Miedź) oraz Robert Mandrysz, Daniel Mąka, Dawid Kort (Drutex-Bytovia).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).