SPR Chrobry w finale Pucharu Polski!

0
1192
2013-12-02-SPR-Chrobry-Glogow-Zaglebie-Lubin-@Hala-GOS-(fot.P.Dudzicki)-04

Wczoraj (5 marca), wyjazdowym zwycięstwem nad KPR Legionowo głogowscy szczypiorniści przypieczętowali awans do Final Four Pucharu Polski. Podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego pewnie pokonali rywala 31-25. Obawy przed tym spotkaniem były. Przede wszystkim ze względu na słabszą postawę piłkarzy w ostatnim, ligowym spotkaniu, w którym ulegli Gwardii Opole. Na szczęście, rehabilitacja zakończyła się sukcesem i głogowianie prawdopodobnie w Warszawie powalczą o puchar.

Chyba troszkę obawialiśmy się tego meczu… Chrobry miał kłopoty zdrowotne, które wyeliminowały obu graczy z prawego skrzydła. W pierwszym spotkaniu 1/4 PP grało nam się z KPRem ciężko i w kratkę. Dzisiejsze spotkanie też nie było łatwe i przebiegało przez większość czasu bramka za bramkę. Tak było do ok. 44 minuty, później głogowianie nie pozostawili żadnych złudzeń, pewnie i konsekwentnie podwyższali prowadzenia, aby ostatecznie rozstrzygnąć mecz 6 trafieniami na swoją korzyść – czytamy na oficjalnej stronie internetowej SPR Chrobry Głogów.

Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Nasze czwarte zwycięstwo nad KPR w tym sezonie o czymś świadczy. Niestety, nie ustrzegliśmy się kilku prostych błędów. Natomiast, będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć o wszystkich wcześniejszych meczach, bo zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze są przed nami. Już jutro rozpoczynamy przygotowania do kolejnego, ligowego spotkania. Myślę, że Górnik Zabrze postawi nam o wiele trudniejsze warunki – komentuje Krzysztof Przybylski, szkoleniowiec SPR Chrobry Głogów.

– Co do meczu. Już w pierwszej połowie mogliśmy odjechać gospodarzom na większą liczbę bramek. KPR walczył jednak dzielnie, dużo krwi psując nam zwłaszcza swoją defensywą. Mieliśmy problemy z trafianiem do siatki, ale stopniowo potrafiliśmy naszą przewagę powiększać, dzięki czemu znowu jesteśmy w Final Four – przyznaje Rafał Stachera, bramkarz SPR Chrobry.

– Awans podopieczni Krzysztofa Przybylskiego zapewnili sobie bez większych kłopotów. Legionowianie do środowego meczu podeszli ambitnie i długimi momentami prowadzili z Chrobrym wyrównany bój, w drugiej połowie meczu zespół z Dolnego Śląska udowodnił jednak swoją wyższość nad niżej notowanym rywalem – informuje oficjalna strona internetowa PGNiG Superligi mężczyzn.

KPR Legionowo – KS SPR Chrobry Głogów 25:31 (11:12)

KPR: Prątnicki 3, Suliński 1, Wuszter 3, Pomiankiewicz 2, Gawęcki 4, Dzieniszewski 3, Bałwas 6

Chrobry: Stachera, Kapela | Bednarek 1, Płócienniczak 1, Świtała 5, Mochocki 1, Gromyko 6, Gujski 3, Płaczek 3, Biegaj 3, Prakapenia 1, Kubała, Świątek 3, Gregor 4