KS KGHM ZANAM Polkowice wygrał z rezerwami Górnika Zabrze

0
1317

Trzy punkty przywieźli dziś z Zabrza piłkarze KS KGHM ZANAM Polkowice, którzy mierzyli się z rezerwami pierwszoligowego Górnika. Wynik spotkania otworzyli gospodarze, jednak dwie kolejne bramki były udziałem polkowiczan. Na listę strzelców wpisali się Mariusz Szuszkiewicz oraz Wiktor Kobiela i punkty powędrowały na Dolny Śląsk.

Strzelanie w dzisiejszym spotkaniu rozpoczęli zabrzanie. W 19. minucie efektownym uderzeniem popisał się Dominik Konieczny, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Damiana Primela. Podopieczni Jarosława Pedryca szybko odrobili straty i po kilku minutach był już remis. Złe zachowanie defensywy Górnika II Zabrze wykorzystał Mariusz Szuszkiewicz, który spokojnym uderzeniem z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry KS KGHM ZANAM Polkowice prowadził 2:1. Najprzytomniej w polu karnym gospodarzy zachował się Wiktor Kobiela, który strzałem po ziemi wpakował futbolówkę do bramki.

W ostatnich minutach rezerwy Górnika próbowały odrobić straty, ale świetnie spisywał się Primel. Bramkarz polkowiczan dwukrotnie poradził sobie z uderzeniami Daniela Wajsaka, dzięki czemu rezultat nie uległ już zmianie i trzy punkty powędrowały do Polkowic.

Po piętnastu spotkaniach podopieczni Jarosława Pedryca mają na swoim koncie 20 punktów i zajmują dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek jest GKS 1962 Jastrzębie, które wyprzedza drugi zespół o cztery punkty. Stawkę zamyka Lechia Dzierżoniów, która podobnie jak Górnik Wałbrzych, Olimpia Kowary i Unia Turza Śląska ma w swoim dorobku 11 oczek.

Kolejny mecz KS KGHM ZANAM Polkowice rozegra 11 listopada ze Stalą Brzeg. Tydzień później polkowiczanie pojadą do Wrocławia, gdzie zmierzą się ze Ślęzą.

Górnik II Zabrze – KS KGHM ZANAM Polkowice 1:2 (1:1)

Bramki: 19. Konieczny – 24. Szuszkiewicz, 78. Kobiela
Kartki:  41. Wajsak, 64. Konieczny, 90. Rutkowski – 90. Wacławczyk

Górnik II Zabrze: Szymański – Konieczny, Gajda (87. Rutkowski), Dyląg, Gruszka, Mandrela, Wajsak, Trubeha, Joachim (75. Chmielewski), Lasik, Teichmann
Rezerwowi: Bielica, Rutkowski, Chmielewski, Hojka, Pieczur

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Azikiewicz, Sworacki (87. Bancewicz), Wacławczyk, Szymik, Galas, Konefał, Zawadzki (72. Wojciechowski), Fryzowicz, Surożyński (62. Kubiela), Szuszkiewicz
Rezerwowi: Kopaniecki, Bancewicz, Kasiński, Kobiela, Ptak, Wojciechowski

Sędziowie: Krajewski, Heller, Glos