Kadeci SPS-u przegrali z Ikarem Legnica 1-3.

0
1087

Dziś (24.11) o godz. 10:00, w hali Szkoły Podstawowej nr 12, kadeci SPS-u Chrobry Głogów, rozegrali swój 10, zarazem ostatni mecz rundy zasadniczej Dolnośląskiej Ligi Kadetów. Pomimo zwycięstwa w pierwszym secie, nie udało się pokonać wyżej notowanego rywala. Głogowianie przegrali z Ikarem Legnica 1-3 i kończą rundę zasadniczą (Grupa A) na dole tabeli.

– Po pierwszym dobrym secie, z chłopaków całkowicie zeszło powietrze. W pierwszej części legniczanie grali bardzo chaotycznie, popełniając przy tym mnóstwo błędów. W kolejnych mocniej się skoncentrowali, a przede wszystkim poprawili przyjęcie, co zadecydowało o końcowym rezultacie. Nasz dzisiejszy rywal zajmuje 2 miejsce w tabeli, życzymy im szczęścia w drodze po najwyższe cele.  – mówi Remigiusz Użarowski, trener głogowskiego zespołu. – W Głogowie mocno pracujemy z młodzieżą. Mamy nadzieję, że to zaprocentuje i piłka siatkowa w naszym mieście ruszy mocno do przodu. Obserwuję wzrost zainteresowania wśród młodych ludzi właśnie tą dyscypliną, niestety sukces, zależy w dużej mierze od środków finansowych – kończy.

Młodzi siatkarze powalczą jeszcze w meczach barażowych o miejsca 10-13. Rywalami głogowian w tych rozgrywkach będą: Renbut Złotoryja, KS Strzegom i Opal Kudowa. Baraże zostaną rozegrane systemem każdy z każdym. Pierwsze spotkania odbędą się już w najbliższą sobotę, a przeciwnika poznamy po zebraniu Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, które będzie miało miejsce w środę (28.11.2012).