Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych

0
1316

W roku szkolnym 2012/2013 w gminie Żukowice realizowany jest projekt “Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas od jeden do trzy szkół podstawowych”. Program będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Nielubi oraz w Brzegu Głogowskim. Wdrażając projekt, gmina Żukowice chce stworzyć dzieciom bogatą ofertę zajęć dodatkowych zgodnych z ich indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi. Projekt jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jego wartość to prawie 70 tysięcy złotych.

“Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas od jeden do trzy szkół podstawowych” to program, który jest realizowany w gminie Żukowice w roku szkolnym 2012/2013. W programie bierze udział Szkoła Podstawowa w Nielubi oraz w Brzegu Głogowskim. Wdrażając projekt, gmina Żukowice chce stworzyć dzieciom bogatą ofertę zajęć dodatkowych zgodnych z ich indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi. Pozwoli to na usunięcie niekorzystnych różnic między uczniami oraz rozwinie ich uzdolnienia i zmobilizuje do dalszej efektywniejszej pracy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nielubi i Brzegu Głogowskim biorą udział w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych (dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu), zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych (dla dzieci z zaburzeniami umiejętności matematycznych), zajęciach logopedycznych oraz zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania (dla dzieci uzdolnionych w dziedzinie matematyczno-przyrodniczej). Projekt ten pozwoli na rozwinięcie potencjału intelektualnego wszystkich uczniów, na miarę ich możliwości. Poprzez bogatą ofertę zajęć czy ciekawe pomoce dydaktyczne, dzieci będą miały okazję zrozumieć, że nauka może dawać radość.

Projekt pod nazwą “Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas od jeden do trzy szkół podstawowych” jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość projektu to kwota prawie 70 tysięcy złotych.