Biblioteka w Głogowie jest przyjazna osobom starszym

0
1024

Wielu ludzi myśli, że kiedy jest się już osobom w podeszłym wieku to nie wiele można już zrobić, nie ma się pasji i siedzi się tylko w domu. Nic bardziej mylnego i udowodnić to mogą mieszkańcy Głogowa poprzez aktywne uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach. W naszym mieście działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. Od ubiegłego poniedziałku (22 października) w Pływalni Chrobry Głogów osoby powyżej 65 roku życia można przez godzinę pływać za darmo. Także Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie organizowane są zajęcia dla seniorów.

W bibliotekach zwykle wypożycza się książki. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna funkcja jaką spełnia ta instytucja. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie organizowane są spotkania podróżnicze, prowadzone są zajęcia dla dzieci, organizowane są także kursy dla seniorów między innymi: “Internet nie tylko dla młodych” oraz cykl spotkań pod nazwą “Biblioteka miejscem przyjaznym dla seniorów”. Cykl tych spotkań rozpoczął się 4 października. Udział w nich biorą podopieczni Domu Dziennego Opieki w Głogowie. Podczas pierwszego spotkania w bibliotece zaproszono seniorów na wystawę fotografii głogowskich podróżników pod nazwą “Na moim szlaku”, czyli wspomnienie wypraw po Polsce i innych krajach europejskich. Kolejne spotkanie odbyło się dwa tygodnie temu w czwartek (18 października). Jego tematem były Czechy, a dokładnie czeski humor. Goście z Domu Dziennej Opieki w Głogowie obejrzeli prezentację zatytułowaną “Czechy na poważnie i niepoważnie”, podczas której we fragmentach filmów czeskich reżyserów, między innymi: Jiri Menzla, Jana Sveraka i Petra Zelenki pokazana została mentalność naszych sąsiadów, ich podejście do życia, zamiłowanie do absurdu oraz stoicyzm wobec małych i dużych codziennych problemów.

Od 2 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie przeprowadzane są także kursy dla seniorów pod nazwą “Internet nie tylko dla młodych”. W czasie kursu uczestnicy mogą poznać budowę i działanie komputera. Dowiedzieć się jak można poszukiwać informacji w Internecie. Uczestnicy dowiedzą się także jak obsługiwać pocztę elektroniczną.