Derby na remis

0
1226

Derby. Po raz kolejny byliśmy świadkami emocjonującego pojedynku piłkarzy ręcznych.

W środę (07.03.2012) w Lubinie, piłkarzy ręcznych Chrobrego Głogów gościło tamtejsze Zagłębie. To, że oba zespoły nie darzą  się wielką sympatią, wiedzą wszyscy. Wielu spodziewało się także dreszczowca do ostatnich sekund. Tak się też stało.

Środowy pojedynek był dla obu zespołów bardzo ważny. Przedostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej. Chrobry pojechał do Lubina by utrzymać 6 lokate, dającą niezły start w Play Off. Zagłębie natomiast rywalizowało o pozycję 8, co również daje możliwość walki o mistrzostwo. Oba zespoły potrzebowały kompletu punktów, oba muszą przyjąć ich podział. Spotkanie zakończyło się remisem 25:25 (13-13), co mocno utrudniło sytuację w tabeli Głogowianom.
SPR spadł na 7 lokatę. Pozostał jeden mecz, sobotni, u siebie ze Stalą Mielec. Chrobry potrzebuje zwycięstwa, aby wywalczyć teoretycznie łatwiejszą drogę w Play Off.

Zagłębie Lubin 25-25 (13-13) Chrobry Głogów

Zagłębie:
Malcher, Świrkula – Stankiewicz 3, Gumiński 2, Rosiek, Paweł Adamczak 1, Fabiszewski 8, Kozłowski 2, Szymyślik 3, Piotr Adamczak 3, Paluch 1, Kieliba 1, Starzyński 1. Kary: 8 minut
Chrobry:
Zapora, Stachera – Piętak 1, Różański 3, Bednarek 4, Świtała 2, Mochocki 5, Kuta, Łucak, Frąszczak, Płaczek 5, Wysokiński 1, Czekałowski 1, Świątek 3. Kary: 4 minuty