Żeński Chrobry Głogów wraca do gry o punkty

0
2307

W najbliższą sobotę trzecioligowe piłkarki Chrobrego Głogów powrócą do walki o punkty. Podopieczne Artura Przybyła zagrają na początek z Victorią Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych, trzecim zespołem tabeli dolnośląskiej grupy zachodniej. W ostatnim sparingu przez wznowieniem rozgrywek, pomarańczowo-czarne zremisowały z liderem grupy wschodniej 2:2.

Ostatnim zimowym sparingpartnerem zawodniczek Chrobrego Głogów był Sukces Gmina Oleśnica. Lider III ligi dolnośląskiej (wschód) to jeden z kandydatów do awansu. Rywalki na ligowych boiskach wygrały wszystkie siedem spotkań i w bardzo dobrym stylu rozsiadły się w fotelu lidera rozgrywek. Oleśniczanki legitymują się też imponującym bilansem bramkowym, który wynosi aktualnie 38-2.

Piłkarki Chrobrego Głogów zmierzyły się z Sukcesem na boisku w Wierzchowicach. Głogowianki objęły prowadzenie w 22. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Paulinę Anioł. Przyjezdne jeszcze przed przerwą doprowadziły do remisu. Chwilę przed zakończeniem pierwszej części rywalizacji, na listę strzelców wpisała się Dominika Krawczyńska.

Po zmianie stron znów jako pierwsze trafiły pomarańczowo-czarne. Bramkarkę lidera wschodniej grupy pokonała Sara Trela, dla której było to pierwsze trafienie w barwach głogowskiej drużyny. Radość z wyniku nie trwała jednak długo. Już trzy minuty później przeciwniczki doprowadziły do wyrównania i takim rezultatem zakończył się cały mecz. – „Dziękuje zawodniczkom za grę w tych trudnych warunkach. Ostatni sparing miał być próbą generalną przed ligą, niestety z różnych względów nie mogliśmy dziś podobnie jak Sukces wystąpić w optymalnym ustawieniu. Mecz pokazał, że na wiosnę może być ciekawa rywalizacja o skład. Nie ustrzegliśmy się błędów, z których mam nadzieję wyciągniemy odpowiednie wnioski na przyszłość. Myślę, że wyniki ze spotkań sparingowych napawają optymizmem przed pierwszym meczem ligowym” – ocenił opiekun głogowianek, Artur Przybył.

W najbliższą sobotę pomarańczowo-czarne powrócą do walki na ligowych boiskach. Na początek głogowianki zagrają z Victorią Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych. Pierwsze spotkanie, rozegrane na terenie rywalek, zakończyło się remisem 1:1.

Początek sobotniej rywalizacji na trzeciej płycie stadionu Chrobrego Głogów o godz. 11.

Chrobry Głogów S.A. – ŻAP Sukces Gmina Oleśnica 2:2 (1:1)