Zagłębie Lubin zdemolowane w Opolu

0
957
2018-11-17-Gwardia-Opole-Zaglebie-Lubin-Pilka-Reczna

To był prawdziwy pogrom. Szczypiorniści Zagłębia Lubin przegrali wyjazdowy mecz PGNiG Superligi Mężczyzn w Opolu aż 20:34. Jednym z głównych architektów zwycięstwa opolan był fantastycznie broniący bramkarz Adam Malcher.

W Opolu wyrównany był jedynie początek meczu. Z każdą kolejną minutą szczypiorniści Gwardii Opole łapali wiatr w żagle, zmuszali lubinian do popełniania błędów, a przede wszystkim kapitalnie bronił Adam Malcher. To wszystko złożyło się na wynik spotkania. Siedem minut przed przerwą Gwardia prowadziła 11:4. Ostatecznie pierwszą odsłonę gospodarze wygrali przewagą dziewięciu trafień.

Po zmianie stron zespół Zagłębia Lubin wykorzystał chwilową niemoc opolan i część strat odrobił. W drugiej połowie „Miedziowi” nie zamierzali być dla Gwardii tylko tłem, a to sprawiło, że w pewnym momencie przewaga miejscowych stopniała do zaledwie czterech bramek. W tym momencie zanosiło się na interesującą i obfitującą w wielkie emocje dalszą część meczu. Tak się jednak nie stało.

Końcówka spotkania zdecydowanie należała do Gwardii Opole. Gospodarze ponownie zbudowali solidną zaliczkę, a na dodatek lubinianie tracili zawodników. Przemysław Mrozowicz zobaczył czerwoną kartkę po faulu na Zadurze, a Krzysztof Pawlaczyk przedwcześnie usiadł na trybunach po trzeciej karze.

Zagłębie Lubin przegrało w Opolu 20:34.

Źle weszliśmy w to spotkanie i Gwardia szybko wypracowała sobie wyraźną przewagę, którą jeszcze powiększyła przed końcem pierwszej połowy. W bramce gospodarzy bardzo dobrze spisywał się Adam Malcher, który miał blisko 50% skuteczności, a nam właśnie tej skuteczności brakowało. Graliśmy na stojąco w ataku, nie zmienialiśmy tempa, a gospodarze wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję. W drugiej połowie złapaliśmy oddech i zmniejszyliśmy straty do czterech bramek, jednak Gwardia znów nam odskoczyła i wygrała pewnie. Niestety my zagraliśmy jeden z najsłabszych, jeśli nie najsłabszy mecz w tym sezonie – podsumował spotkanie Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin.