Wygrana KGHM Zagłębia Lubin w Kielcach

0
1390

Trzy punkty wywalczyli w Kielcach piłkarze KGHM Zagłębia Lubin, którzy w meczu 17. kolejki Ekstraklasy pokonali na wyjeździe Koronę Kielce 2:0. Autorami trafień dla lubinian byli Łukasz Janoszka oraz Jarosław Jach. Zwycięstwo sprawiło, że „Miedziowi” zbliżyli się do ligowej czołówki i zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli.

Piłkarze Korony Kielce czekają na domowe zwycięstwo już ponad cztery miesiące. W meczu z KGHM Zagłębiem Lubin gospodarze mieli przewagę w posiadaniu piłki, jednak brakowało im pomysłu na konstruowanie akcji. Trzeba też dodać, że dobrze ze swoich zadań wywiązywała się defensywa lubinian, która nie pozwalała na wiele zawodnikom z Kielc.

Pierwsza bramka padła w 36. minucie gry. Z lewego skrzydła dośrodkowywał Dorde Cotra, a celną główką popisał się Łukasz Janoszka. Podopieczni Piotra Stokowca nie oddali już prowadzenia do końca pierwszej połowy i schodzili do szatni z jednobramkowym zapasem.

Po przerwie lubinianie zadali drugi cios. W 56. minucie fatalnie przy rzucie rożnym zachowała się obrona kielczan, co wykorzystał Jarosław Jach. Zawodnik „Miedziowych” skierował futbolówkę do bramki z najbliższej odległości i podwyższył stan rywalizacji na 2:0. Trener kielczan zdecydował się na wprowadzenie nowych zawodników, jednak nie zmieniło to obrazu gry. Gospodarze w dalszym ciągu nie potrafili zaskoczyć lubinian.

Mimo dwubramkowego prowadzenia, piłkarze Zagłębia Lubin dążyli do zdobycia kolejnego trafienia. W 70. minucie doskonałą okazję miał Michal Papadopulos, ale fatalnie skiksował. Wynik piątkowego spotkania nie uległ już zmianie i trzy punkty powędrowały do Lubina.

Kolejny mecz podopieczni Piotra Stokowca rozegrają 1 grudnia na własnym stadionie. Mecz z Jagiellonią Białystok odbędzie się jednak bez udziału publiczności.

Korona Kielce – KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
0:1 – Łukasz Janoszka 36′
0:2 – Jarosław Jach 56′

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski – Vladislavs Gabovs, Radek Dejmek, Maciej Wilusz, Kamil Sylwestrzak – Łukasz Sierpina (63′ Tomasz Zając), Aleksandrs Fertovs, Vlastimir Jovanović, Marcin Cebula (63′ Michał Przybyła), Siergiej Pilipczuk (57′ Bartłomiej Pawłowski) – Airam Cabrera.

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Dorde Cotra, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Aleksandar Todorovski – Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka, Krzysztof Janus (90+1′ Paweł Żyra), Krzysztof Piątek (82′ Adrian Rakowski) – Michal Papadopulos (75′ Eryk Sobków).

Żółte kartki: Aleksandars Fertovs (Korona) oraz Michal Papadopulos, Lubomir Guldan (Zagłębie).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Widzów: 4331.